Mersin Haber

Mersin Cemevi 8 Mart Kadınlar Günü İle İlgili Söyleşi Gerçekleştirecek

Mersin Cemevi 8 Mart Kadınlar Günü İle İlgili Söyleşi Gerçekleştirecek
Yayınlama: 08.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Mersin Cemevi Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği, İnançta Örgütlenme ve Kadının Hukuktaki Yeri konulu söyleyişi gerçekleştirecek.
Mersin Cemevi Kadın Komisyonu üyesi Aysel Demir Kılavuz, Mersin Cemevi Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği, İnançta Örgütlenme ve Kadının Hukuktaki Yeri konulu söyleyişi 10 Mart Pazar günü saat 14:00’te Mersin Cemevinde olacaktır. 26. Dönem CHP Ankara Milletvekili, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Hukukçu Şenal SARIHAN, Sendikacı Vicdan Baykara Güler’in konuşmacı olarak katıldığı “İnançta Örgütlenme ve Kadının Hukuktaki Yeri konulu söyleşine tüm canları bekliyoruz. ” diye belirtti.
Kılavuz,“Toplumdaki eşitsizliğe karşın,biz kadınlar demokrasi için, insan hakları için, barış için mücadele edeceğiz.
Kadınlar,hangi siyasi görüş, dil, din, ırktan olursa olsun kadınlar el ele verdikten sonra başaramayacağı iş yoktur. Bu nedenle erkeklerin peşine takılmayalım. Kadınların karar mekanizmalarında daha fazla yer almalıdır. Korkunun ecele faydası yok. Kadınların direniş ve mücadele ruhu olduğu sürece, gerici zihniyet kendi karanlığında boğulacaktır. ” diye konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.