Mersin Haber

Mersin Büyükşehir’de 1975 yılından sonra büyük değişim

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir’de 1975 yılından sonra büyük değişim
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda Birimlerden Gelen 40, Komisyonlara Havale Edilen 18, Gündem Dışı 5 madde olmak üzere toplam 63 madde görüşüldü.


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni logosu Meclis’te oy çokluğu ile kabul edildi. Başkan Seçer, konuyla ilgili; “Böyle bir şey gerekiyordu. Bu logo ve renkleriyle; Mersin’in M harfini ve Toros dağlarını ifade ediyor. Farklı renkler; narenciye, güneşin rengi, denizin mavisi; çok renkli kentin enerjisini, kenetlenmeyi, dönüşümü, sonsuzluğu, devinimi, gençliği ve inovasyonu temsil ediyor. Mersin’e hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin logosunun değişimi ile ilgili maddede söz alarak Meclis üyesinin böyle bir değişikliğe gerek olmadığını söylemesi üzerine Başkan Seçer, Mersin’in bütün ilçelerinin logolarının ekrana yansıtılmasını istedi. Başkan Seçer, “Bütün ilçelerin logoları birbirine benziyor. Ben oradan Büyükşehir yazısını, Yenişehir yazısını silsem hangisinin hangisi olduğunu anlayamazsınız. Herkes kendince bir şey yapmış” dedi.

Seçer, dünyadaki farklı kentlerin logolarından örnekler göstererek, “Buna gerek duyduk, çünkü böyle bir şey gerekiyordu. Bu logo ve renkleriyle Mersin’in M harfini ve Toros dağlarını ifade ediyor. Farklı renkler var; narenciye, güneşin rengi, denizin mavisi. Çok renkli kentin enerjisini, kenetlenmeyi, dönüşümü, sonsuzluğu, devinimi, gençliği ve inovasyonu temsil ediyor. Biz de; ‘bizim de bakış açımız bu’ dedik hepsi bundan ibaret. Mersin’e hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis’te ayrıca Sağlıklı Kentler Birliği ve Tarihi Kentler Birliği’ne de gizli oylama ile seçim yapıldı.

 

Birimlerden Gelen 40 , Komisyonlara Havale Edilen 18, Gündem Dışı 5 madde olmak üzere toplam 63 maddenin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.