Mersin Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Resmi Logosu Değişti

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Resmi Logosu Değişti
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dikkat çeken bir değişime daha imza attı. 1975 yılından beri kullanılan logonun yerine yeni Vahap Seçer’in göreve geldiği 2019 seçimlerinden sonra tasarlanmış olan logo artık resmi amblem olarak kabul edildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında alınan kararla belediye amblemi resmi olarak değişti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yönettiği oturumda Büyükşehir Meclisi’nde alınan karar şu şekilde: “Belediyemiz tarafından resmi olarak 06.06.1975 tarih ve 73 sayılı meclis kararı ile kullanılmakta olan logonun değiştirilmesine ihtiyaç duyulmuş olup; yeni tasarlanan logonun resmi logo olarak kullanılması ile ilgili konunun görüşülmesi” maddesi yer aldı.

Başkan Seçer’in 2019 Kasım ayında gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmasında resmileşen amblemi “iki tantuni bir ayrana” yaptırdıklarını belirtmişti. Mecliste alınan kararla 1975 yılından beri kullanılan logo değişerek 2019 yılından itibaren beraber kullanılan logo resmileşti.

Img 1141 Mersin Büyükşehir Logosu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeni Logo

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Mahfuz Avatarı Mahfuz dedi ki:

    Yeni logo daha modern çizgilere sahip . Ikisi bir arada da kullanılabilinirdi ..! Ancak, vatadaşın hayat kalitesi ve geçim sıkıntılarını önceliyecek , ülkenin bu güzide şehrinin layık olmadığı sıkıntıkarı gidermeye odaklanmak gerek .

  2. Atilla Yonga Avatarı Atilla Yonga dedi ki:

    Yeni logonun ne ifade ettiğini de açıklasanız. Mersin’in nesini ifade ediyor acaba. ??
    Eski logo güneş ve denizin birlikte olduğunu belirtiyordu, yeniyi öğrenmek istiyorum.