Perşembe, Eylül 28, 2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Fikri Mülkiyet Bilincinin Geliştirilmesi’ Atölyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaptığı etkinlikler ve faaliyetlerle gençlerin yanında olmayı sürdürüyor. Yaz tatili dolayısıyla okulları tatil olan üniversiteli gençler, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu atölye çalışmalarına katılarak ufkunu genişletmeye devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi kültürel faaliyetlerini ve etkinliklerini gençlerle buluşturmaya devam ediyor. Mersin Kent Konseyi tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile akademisyenlerin ve üniversite öğrencilerinin katıldığı ‘Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Bilincinin Geliştirilmesi’ konulu atölye çalışması düzenlendi

Atölye çalışması, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin Mersin Sinema Ofisi işbirliği ile gerçekleşti.

Belgesel sinemanın üretim, hazırlanma ve proje aşamalarının iki bölümde ele alındığı atölyede; Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Kurtuluş Özgen, Yapımcı ve Yönetmen Erdem Murat Çeliker, Belgesel Sinemacılığında Fikri Mülkiyet Hukuku ile ilgili danışmanlık sağlayan Avukat Murat Ocakcan öğrencilere bilgiler verdi.

Özgen: “Büyükşehir’in sanat disiplinlerine verdiği destekleri takdirle karşılıyorum”

Atölyenin ilk aşamasını belgesel sinemanın temel çerçevesi ve proje hazırlama üzerine oluşturduklarını söyleyen Kurtuluş Özgen, “İlk etapta belgesel, sinema ve üretim koşulları üzerine bir seminer gerçekleştirdik. Erdem Murat ise, öğrencilerimize, proje dosyası hazırlama ve onu ulusal ve uluslararası fonlara sunma üzerine bilgilerini aktardı” dedi. Atölyenin ikinci etabında ise Murat Ocakcan, öğrencilere sinema dünyasına dair telif haklarını ve sorumluluklarını anlatan önemli bilgiler verdi.

Sanata ve sanatçıya olan desteklerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Özgen, “Sadece bizim projemize destek vermesinin dışında değişik sanat disiplerine verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir’in çalışmalarını takdirle karşılıyorum” dedi.

 

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler