Mersin Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: ”İş Birliğine Hazırız”

Mersin Büyükşehir’in parti ayırt etmeksizin tüm ilçe belediyeleri ile iş birliği yapmaya hazır olduğunu da söyleyen Seçer, “Mersin Büyükşehir kendisi ile iş birliği yapmak isteyen ilçe belediyeleri ile asla parti ayrımı yapmadan iş birliği yaptı ve yapmaya da devam edecek. Benim kapım herkese açık. Yeter ki ortak payda milletim ve hizmet olsun. İş birliği halinde devam edeceğiz” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: ”İş Birliğine Hazırız”
Yayınlama: 08.05.2024
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  ‘Muhtarlar Buluşması’ kapsamında Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Seçer, görevlerine devam eden muhtarlara tebrik, yeni seçilen muhtarlara ise hayırlı olsun dileğinde bulundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ‘Memnuniyetle’ videosu izlendi.

 

Buluşmaya; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Çamlıyayla Belediye Başkanı Mehmet Fatih Sofu, CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, CHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Seher Sorma, Tarsus Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Veyis Avcı, Türkiye Muhtarlar Derneği Tarsus Şubesi Başkanı Turgay Benli, Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Fehmi Tanrıverdi, Meclis üyeleri ve muhtarlar katılım sağladı.

 

SEÇER: “5 YILI HERKESİ MUTLU EDEREK VE YÜZÜNÜ GÜLDÜREREK BİTİRECEĞİZ”

Tarsus ve Çamlıyayla Belediye Başkanlarını ve muhtarlarını kutlayan Başkan Seçer, Mersin’i hep birlikte yöneteceklerini belirterek, “Uyum, birlik, beraberlik ve iletişim içerisinde başaramayacağımız hiçbir mücadele, aşamayacağımız hiçbir engel yok. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak parti ayrımı gözetmeksizin herkesin yanında duracağız ve beraberce 5 yılı herkesi mutlu ederek, yüzünü güldürerek, bize teşekkür ettirerek, hayır duasını esirgemeyecek bir şekilde bitireceğiz” sözlerine yer verdi.

 

“ORTAK PAYDA MİLLET VE HİZMET İSE PARTİ AYIRT ETMEDEN İŞ BİRLİĞİ YAPARIZ”

Büyükşehir’in parti ayırt etmeksizin tüm ilçe belediyeleri ile iş birliği yapmaya hazır olduğunu da söyleyen Seçer, “Mersin Büyükşehir kendisi ile iş birliği yapmak isteyen ilçe belediyeleri ile asla parti ayrımı yapmadan iş birliği yaptı ve yapmaya da devam edecek. Benim kapım herkese açık. Yeter ki ortak payda milletim ve hizmet olsun. İş birliği halinde devam edeceğiz. Asla ne Tarsusumuzu ne Çamlıyaylamızı sorunları ile baş başa bırakmayacağız. Maddi manevi her konuda belediyelerimizin yanındayız. Türkiye’yi farklı bir döneme götürmek zorundayız. Bunu kürsülerde söylemlerle değil, eylemlerle yapmak durumundayız” ifadelerini kullandı.

 

“MERSİN SEÇİMLERİ TÜRKİYE’DE OKUNMASI GEREKEN BİR SEÇİMDİR”

Sorumluluklarının ağır olduğunun altını çizen Seçer, vatandaşın güveninin değerli olduğunu belirterek “Geçtiğimiz seçimlerde seçmenin oy verme sebebi başkaydı. Son seçimlerde seçmen başka sebeplerle sandığa gidip şahsıma oy verdi. Eğer 5 yıllık süre boyunca belediye başkanının oyu yüzde 45’lerden yüzde 60’lara yükseliyorsa bu yükselişin nedeni vatandaşa götürdüğü hizmet, kurduğu gönül, sevgi ve saygı bağıdır. Bunun başka bir izahı yoktur” dedi. Mersin seçimlerinin Türkiye’de okunması, izlenmesi ve değerlendirilmesi gereken bir seçim olduğuna dikkat çeken Seçer, “Mersin küçük Türkiye’dir. Mersin, Türkiye’nin özetidir. Mersin başka memleketlere benzemez. Mersin göçlerle büyümüştür. Birçok farklılıkları bünyesinde bir potada eriten, muazzam enerjisi, bereketi, güzelliği ve özelliği olan bir şehirdir Mersin” diye konuştu.

Tarsus’ta 75, Çamlıyayla’da ise 6 yeni muhtarın göreve başladığını aktaran Seçer, kadın muhtar sayısının da artış gösterdiğine dikkat çekerek, “Tüm muhtarlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Toplamda Tarsus’ta 9, Çamlıyayla’da 1 olmak üzere 10 kadın muhtarımızla görev yapacağız. Mersin genelinde de 22’den 49’a çıktı, orada da artış oldu. Tekrar hayırlı olsun diliyorum. Başarılı bir 5 yıl geçirmenizi diliyorum” diye konuştu.

Programda; Çamlıyayla Belediye Başkanı Mehmet Fatih Sofu ile Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç da birer selamlama konuşması yaparak, muhtarlara görevlerinde başarılar dilediler. Program; konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.