Mersin Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: “Anamur; çalışan, üreten insanların kenti”

Anamur’dan Tarsus’a, Mersin’in her bölgesi için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Seçer, “Biz buradayız, bir yere gittiğimiz yok. 1 Nisan sabahı yine mesaide olacağız” dedi. Seçer, “Burası verme makamı. Vatandaş isteyecek, biz vereceğiz. Bu makam halkın içinde olma makamı” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: “Anamur; çalışan, üreten insanların kenti”
Yayınlama: 15.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin halkının ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiği hizmetlere her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda Anamur’a yeni bir hal kompleksi kazandırmak için çalışmalara başlayan Büyükşehir, Emekli Evi ve Okuma Salonu’nun da açılışını gerçekleştirdi, üreticilerin yüzünü ise tarımsal desteklerle güldürdü. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer de, Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen ‘Anamur Hal Kompleksi Temel Atma, Emekli Evi ile Okuma Salonu Açılış ve Tarımsal Destekler Töreni’ne katıldı, ardından da Anamur halkıyla iftar yaptı.

 

Seçer: “Anamur; çalışan, üreten insanların kenti”

Başkan Seçer, Anamurlularla bir arada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek, “Anamur; çalışan, üreten insanların kenti. Yazan, çizen, okuyan, ülke sorunları ile ilgilenen, Türkiye’nin her yerinde yaptığı görevlerle Mersinimizi onurlandıran Anamurlularla beraber olmaktan mutluyum” diyerek konuşmasına başladı.

 

“İlçenin, Anamur’a yakışır bir Toptancı Sebze ve Meyve Hali yok”

Büyükşehir olarak, birden çok hizmeti hayata geçirmek ve vatandaşlarla birlikte iftar yapmak için Anamur’da olduklarını ifade eden Seçer, Anamur’un en önemli gelir kaynağının da tarım olduğunun altını çizdi. Anamur’un tarımsal ürünlerin de pazarlandığı yerin Anamur Hali olduğundan söz eden Seçer, Anamur Hali’nin Anamur’a yakışmadığını kaydetti. Seçer, “Bu kadar değerli ve önemli ürünler yetiştiriliyor. Bunlar ekonomik değeri yüksek ürünler. Anamur çalışıyor, üretiyor, kazanıyor ama bu ürünlerini pazarladığı Anamur’a yakışır bir Toptancı Sebze ve Meyve Hali yok. Emin olun önümüze bürokratik engeller çıkartılmasaydı, ben şu ana kadar Anamur Hali’ni bitirmiş olacaktım” dedi.

 

Büyükşehir olarak Erdemli Hali’ni 14 sene süren bir inşaatın ardından, yarım kalmış inşaatı alıp, sorunları temizleyerek bitirdiklerini ve Erdemlili komisyoncu esnafına teslim ettiklerini dile getiren Seçer, “İsteyince ve çalışınca oluyor. Bunu samimiyetle yapmak istiyorsanız oluyor ama yasak savmak ve yapmış görünmek için yapınca olmuyor. Bir işi elinizin ucuyla tutarsanız o işi başaramazsınız ama sapasağlam kavrarsanız bütün işleri bitirirsiniz. Olmayacak işleri alırsınız, tutarsınız, koparırsınız, yaparsınız. Biz de yapacağız” diye konuştu.

 

“Sivil toplum-belediye dayanışması aşılamayacak engelleri de aşıyor”

Özellikle tahsis konusunda sıkıntılar yaşadıklarını anlatan Seçer, “Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Tuna benden bir randevu talep etti. ‘Tabi ki’ dedim. Geldiler beni ziyaret ettiler. Dediler ki; ‘Başkanım bu hal Anamur için önemlidir. Burada bir tahsis sıkıntısı yaşandığını biliyoruz. Biz katkı sunalım, Ankara’ya gidelim ve bu işe başlayalım.’ Gerçekten de öyle oldu. Sayın Başkan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İşte sivil toplum-belediye dayanışmasının engelleri de aştığını görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

“1 Nisan sabahı yine burada olacağız”

Büyükşehir olarak hafriyat çalışmalarını bitirdiklerini ve şu anda da istinat duvarlarının yapıldığını söyleyen Seçer, “Bölge engebeli bir arazi ve inşaatına başlı başlıyoruz. Hiç merak etmeyin bizim çalışmalarımız kısa sürer. İnşaat başlar, çok kısa bir süre sonra da en yakın zamanda komisyoncu esnafımızın, çiftçimizin hizmetine orayı sunarız. Biz buradayız, bir yere gittiğimiz yok. 1 Nisan sabahı yine burada olacağız” dedi.

 

Emekli Evi ve Okuma Salonu’nu da bugün itibariyle Anamurluların hizmetine sunduklarından söz eden Seçer, “Geçen Anamur’a geldiğimde gençler benden okuma salonu talep etmişti. Ben de ‘10-15 gün içerisinde sizlerin hizmetini açacağız.’ dedim. O sohbetin üzerinden 10-15 gün geçti. Bugün hep beraber hem Emekli Evimizi hem çocuklarımız için; yeni nesil kütüphanemizi Anamurların hizmetine açıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Büyükşehir, her bölgeye uygun tarımsal destekleri sürdürüyor

Anamur’un en önemli konularının başında tarımsal üretim geldiğini sözlerine ekleyen Seçer, Büyükşehir olarak her bölgeye uygun tarımsal destekleri yaptıklarına dikkat çekti. Anamur için de bölgeye uygun destek sağladıklarını aktaran Seçer, “Anamur’da olması gereken ne? Eğer fide-fidan dağıtacaksanız buraya uygun çeşitleri dağıtacaksınız. Hatta bölgenin yeni tanıdığı ama yaygınlaşmasında yarar olan çeşitleri destek olarak sunacaksınız. Biz de onun için avokado fidanından passiflora fidanına, ejder meyvesinden diğer meyve çeşitlerine kadar fide-fidan dağıtımını 5 yıldır gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

“Bu makam halkın içinde olma makamı”

Üretimin devam etmesi için tarımsal desteklerin önemli olduğunu kaydederek, tarıma ayıracakları desteklerin 119 milyon lira olduğunu ve bugüne kadar ve bundan sonra üreticilere verecekleri tarımsal destekleri anlatan Seçer, “Burası verme makamı. Vatandaş isteyecek, biz vereceğiz. Bu makam halkın içinde olma makamı” dedi.

 

“Biz biriz, biz bir milletiz”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri hatırlatan Seçer, 5 yıllık görev süresi boyunca Mersin halkına memnuniyetle hizmet yaptıklarını vurgulayarak, “5 yıl boyunca vatandaşlarıma memnuniyetle hizmet ettim. Bana oy veren de vermeyen de sağ olsun. Ben oy verene vermeyene de hizmet yaptım. Vicdanen rahatım” diye konuştu. Bölge ve parti ayırmaksızın hizmetleri gerçekleştirirken ‘Hizmet İttifakı’ çatısı altında Mersin’de yaşayan her yurttaşın oyuna talip olduğunu aktaran Seçer, “Benim görüşümden veya benim dünya görüşümden olmayan herkesin desteğini istiyorum. Biz biriz, biz bir milletiz. Bizim partimiz, dünya görüşümüz, mezhebimiz, etnik yapımız ne olursa olsun bizim 2 kırmızıçizgimiz var. Biri şanlı al bayrağımız, biri Mustafa Kemal Atatürk’ümüz. Gerisi bizim için teferruattır” ifadelerini kullandı.

 

Yerel seçimlerde sandıklardan Mersin Büyükşehir’e rekor oy çıkacağını vurgulayan Seçer, yeni dönemde de Mersin halkı için memnuniyetle çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

 

şekkür etti. Zeytin Fidanı Desteği projesinden faydalanan üretici Merve Selda Toy, “Bir kadın ve çiftçi olarak bizden desteğini esirgemeyen Sayın Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum. Siz bizim yanımızda olduğunuz sürece biz de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Sulama Borusu Desteği Projesi’nden faydalanan Anamur Anıtlı Sulama Kooperatifi Başkanı Hasan Duman ise destekleri için Başkan Seçer’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

 

Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve protokol üyeleri tarafından Emekli Evi ile Okuma Salonu’nun açılışı ve Anamur Hal Kompleksinin temel atması gerçekleştirildi. Daha sonra da temsilci tarımsal dağıtım yapıldı. Törenin ardından Başkan Seçer, Anamur halkıyla birlikte iftar yaptı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.