Mersin Haber

Mersin Büyükşehir, 3. Çevreyolunu Üniversite Caddesine Bağladı

Mersin Büyükşehir, 3. Çevreyolunu Üniversite Caddesine Bağladı
Yayınlama: 28.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentin ana arterlerinde sürdürdüğü yol genişletme, ilave yol açma ve bağlantı yolları oluşturma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri tarafından yürütülen 3. Çevre Yolu Devam Projesi de onlardan biri. Ekipler, proje kapsamında yaptıkları yeni yol açma çalışmasıyla, 3. Çevre Yolu’nu Üniversite Caddesi’ne bağladı.

  1. Çevre Yolu’nun uzunluğu 11 bin 660 metreye çıktı

Kısa süre önce çalışmalara başlayan ekipler, 980 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde yeni yol açtı. Toroslar İlçesi Mimar Sinan Bulvarı’ndan başlayarak Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi dönüş yoluna kadar devam eden 3. Çevre Yolu hattı, Üniversite Kavşağı’na bağlandı. Çalışma öncesi 10 bin 680 metre uzunluğunda olan çevre yolu hattı, 11 bin 660 metre uzunluğuna çıktı. Yeni açılan yolda, Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri de refüj bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Saya Park Kavşağı trafiği, bu hat sayesinde rahatladı

Açılan yeni bağlantı yolu sayesinde Sayapark Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğu da hafiflerken; Güneykent Kavşağı’ndan Üniversite Caddesi’ne kadar kesintisiz bir trafik, sürücülerin kullanımına sunuldu. Bisiklet yolunun da yer aldığı 3. Çevre Yolu devam projesisin ilk etap çalışmaları, 66 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak trafiğe açıldı.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’nin 3.Çevre Yolu Devam Projesi kapsamında, Üniversite Kavşağı’ndan başlayarak 4 bin 200 metre uzunluğundaki hat Kuyuluk Otobanı’na bağlanacak. Bu devam projesi sayesinde de 11 bin 660 metre uzunluğundaki 3. Çevre Yolu hattı, toplamda 15 bin 860 metreye çıkarılması planlanıyor.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.