Mersin Haber

Mersin Batmanlılar Derneği’nden Deprem Seferberliği

Mersin Batmanlılar Derneği’nden Deprem Seferberliği
Yayınlama: 11.02.2023
A+
A-

Mersin Batman İl ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği, depremden dolayı mağdur olan Hatay ve Maraş’a 3 tır dolu yardım malzemeleri gönderirken, Mersin merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Dernek binası önünde de 150 kişinin barınabileceği bir seyyar çadır kurdu. Mersin Batman İl ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet İhsan Taş, depremzedeler için yardımlarını sürdüreceklerini ve gece gündüz demeden dayanışma içerisinde olacaklarını söyledi.

 

Tüm Türkiye depremzedeler için mağdur olurken, Mersin’de sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık veren Mersin Batman İl ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği, deprem için de hemen harekete geçerek yardımlaşmada bulundu.

 

Mersin Batman İl ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği, depremden dolayı mağdur olan Hatay ve Maraş’a 3 tır dolu yardım malzemeleri gönderirken, Mersin merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Dernek binası yakınında ise 150 kişinin barınabileceği bir seyyar çadır kurdu. Dernek ayrıca Mersin’e gelen depremzedelere giyim, gıda ve benzeri yardımlarda da sağladı.

Depremzedeler için yardımlarını sürdüreceklerini belirten Taş, “Kahramanmaraş ve Hatay’a 3 tır gıda, su, Kıyafet .battaniye, yorgan, halı, şeker ve çalışma eldiveni ile ekmek gönderdik. Ayrıca cenaze nakil arabamız da Hatay’da yaşayan Batmanlı kavak soy isimli ailesinin 4.kişinin cenazelerini Hatay’dan alıp Batman’a götürdü. Yardımlaşma çalışmalarımız sürecek. Bu yardımlaşmada emeği geçen üyelerimize ve herkese çok teşekkür ediyoruz. ”

 

Başkan Taş, Çay mahallesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlarının da depremzedelere açılması çağrısında bulundu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)