Mersin Haber

Mersin Adana Otoyolu’nda Tehlike Büyüyor: Sakın Aracınızı Durdurmayın!

Mersin’den Adana yönüne gidecek araç sahiplerinin büyük tehlike içinde olduğu iddia edildi. Adana-Mersin otoyolunda ‘Otoban Çetesi’ tehlikesi gündem oldu.

Mersin Adana Otoyolu’nda Tehlike Büyüyor: Sakın Aracınızı Durdurmayın!
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

Mersin Adana otoyolunda çekilen görüntüler sosyal medyada gündem yarattı. Otoyolda orta refüjden seyir halindeki aracın üzerine yürüyen kişiler araç kameraları ile görüntülendi. Görüntülerin ardından olayla ilgili ortaya atılan iddialar ise akıllara durgunluk verdi. ‘Otoban çetesi’ ismi verilen bir grubun ıssız yollarda bu yöntemle insanları gasp ettiği öne sürüldü.

Akdeniz bölgesinin en sık kullanılan otoyollarından biri olan Mersin-Adana Otoyolu’nda çekilen görüntüler dehşete düşürdü. Mersin’den Adana istikametine gidecek araç sahipleri için uyarılarda bulunan vatandaşlar bölgede otoyol çeteleri olduğunu ve yolcuları gasp ettiğini iddia etti.

ORGANİZE ÇETE DEVREYE GİRİYOR

Gelen iddialara göre çete iki grup halinde otoyolda araçları ile seyir halinde olan kişileri tuzağına düşürüyor. Önde bekleyen grup aracın ön camına yumurta atıyor, geride bekleyenler ise sürücünün sileceği çalıştırmasını bekliyor. Silecek çalışır çalışmaz atılan yumurtanın etkisi ile sürücü görüşü engellenince mecburen durmak zorunda kalıyor ve arkadan gelen grup devreye girerek duran aracı gasp ediyor.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu ise sosyal medya hesabından olayın detaylarına ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Otobanda gezen şahıslarla ilgili yerel kaynakları araştırdım. Bu bölgede ‘Otoban Çetesi’ ismi verilen bir grubun yaz aylarına doğru çıktığı ve ıssız bölgeden geçen araçları durdurmaya çalıştıklarını gördüm.

BÖYLE BİR DURUMDA SİLECEKLERİNİZİ ÇALIŞTIRMAYIN

Benzer bir durum olduğunda sileceklerinizi çalıştırmayın, aracınızdan inmeyin ve çok daha uzak bir mesafede durun. Takip edilip, edilmediğinizi kontrol edin. Gelen ihbarlarda arkadan başka bir araçla da takip ettiklerini söylüyorlar. Acil durumlarda trafik polisi ekiplerini aramaktan çekinmeyin. Unutmadan arabalarınıza muhakkak bir ön kamera takın.”

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.