Mersin Haber

Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa’ya uyarı: Afet tehlikesi var!

Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa’ya uyarı: Afet tehlikesi var!
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

Türkiye’nin belalısı geri geliyor… Henüz gitti diye sevinirken, kötü haber tez geldi. Söz konusu olaya dair kaynaklardan gelen açıklamalar gündemde yer aldı. Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa için uyarılar yapıldı. Bölge bölge yapılan uyarılar dikkat çekti. İşte uyarı yapılan bölgeler…

Meteoroloji’den gelen uyarıların ardından bu kez uzman isimden uyarı yapıldı. O bölgeyi işaret ederek paylaştığı harita dikkat çekti. Türkiye, Afrika tozları nedeniyle büyük zorluklar yaşadı. Özellikle hava kalitesi düştü, kronik hastalar ve yaşlılar zorluklar yaşadı. Birçok kişi bu nedenle hastanelere başvuru yaptı. Çöl tozlarının Pazar günü ülkeden gitmesi beklenirken bu kez de Suriye üzerinden yeni bir toz dalgası bekleniyor. Kuvvetli olabileceği değerlendirilen toz dalgası hakkında meteoroloji uzmanı Kerem Ökten açıklama yaptı.

6 İL İÇİN UYARI: MERSİN DE VAR!

Son günlerde yaptığı tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kerem Ökten yaptığı paylaşımında tozları gösteren haritayı paylaşarak Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa için uyarı yaptı.

“SALI GÜNÜ TÜM ŞEHRİ KAPLAYACAK”

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, yaptığı uyarıda Mersin’i de işaret etti. Ökten’in söz konusu paylaşımı şu şekilde: “Afet Tehlikesi! Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa’da Salı günü tüm şehri kaplayacak, göz gözü görmeyecek bir çöl tozu ihtimali var…” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.