Mersin Haber

Mersin-Adana arası ulaşıma çare aranıyor: Tren seferleri 2 yıl kapalı kalacak

Mersin-Adana arası ulaşıma çare aranıyor: Tren seferleri 2 yıl kapalı kalacak
Yayınlama: 18.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 19:08
A+
A-

Mersin ve Adana arası tren seferlerinin 2 yıl süreyle kapanması sonrası çok sayıda vatandaş mağduriyet yaşayacak. TCDD Hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında Mersin-Tarsus-Yenice tren seferlerinin çift yönlü durdurulacağı duyurulmuştu. Mersin ve Tarsus arası güzergahta hizmet veren TOK Otobüsleri Kooperatifi’nden vatandaşların merakla beklediği sefer değişikliği açıklaması geldi.

TOK Otobüsleri Kooperatifi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde: ‘’22.04.2024 pazartesi günü Devlet Demir Yolları’nın (trenin) kapanması sebebiyle tüm yolcularımızın faydalanabilmesi ve mağdur olmamaları için Tarsus’tan Adana’ya Demirkapı durağında – Tarsus’tan Mersin’e Kleopatra durağında sabah saat 05:30 itibari ile araçlarımız seferlerine başlayacaktır. Akşam saat 20:00’ye kadar düzenli olarak çalışacaklardır.

Adana ve Mersin’den de sabah saat 06:00’da araçlarımız seferlerine başlayıp akşam saat 20:00’ye kadar düzenli olarak çalışacaklardır. Akşam saat 20:00 ile 22:00 saatleri arasında belirtilen duraklardan tüm istikametlere nöbetçi araçlarımız bulunmaktadır.

Adana kalkış noktası sabah saat = 06:00 Atilla Altıkat-Merkez Otogar
Mersin kalkış noktası sabah saat = 06:00 Eski Otogar’’

MERSİN-TARSUS-YENİCE TREN SEFERLERİ 2 YIL KAPALI KALACAK

TCDD Hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında Mersin-Tarsus-Yenice Tren Seferleri 22 Nisan’dan başlamak üzere hattaki hızlı tren altyapı çalışmaları sebebiyle 2 yıl boyunca yapılamayacak.

NOT: Adana’da = Merkez Otogar
Tarsus’ta = Demirkapı Durağı (Adana İstikametine)
Tarsus’ta = Kleopatra Kapısı (Mersin İstikametine)
Mersin’de =Eski Otogar (Tarsus İstikametine) Belirtilen Durak Yerlerinde Araçlar Yolculara Hizmet Vermektedir.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.