Mersin Haber

Kültürün izinde Mersin projesinde lezzetler buluştu

Kültürün izinde Mersin projesinde lezzetler buluştu
Yayınlama: 30.05.2024
A+
A-

Mersin’de İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un katılımıyla ‘’Kültürün İzinde Mersin Projesi’’ kapsamında Kurtuluş Ayşe Çomoğlu İlkokulu, Hasan Paker İlkokulu, Şehit Barbaros Yılmaz İlkokulu ve Atayurt İlkokulunda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Proje kapsamında lezzetli ürünler misafirlerle buluştu.

 

Gerçekleşen etkinlikte, yahni keşkek sunumu ve Mersin’in yöresel lezzeti olan batırık ikram edildi. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un da katıldığı etkinlikte öğrenciler müzik dinletisi ve zeybek gösterisi sundu. Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan Fazilet Durmuş: “Kültürün İzinde Mersin ve eTwinning projeleri, öğrencilerimizin farklı kültürleri tanımalarına, ortak değerlerimizi anlamalarına ve farklı bakış açıları kazanmalarına katkı sağlayarak önemli bir rol oynuyor. Bu projeler, aynı zamanda öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmelerine ve sosyalleşmelerine de imkân sunuyor. Bu da onların daha donanımlı ve hoşgörülü bireyler olmalarını sağlıyor. Bu ilçeden bir Alper Gezeravcı çıktıysa neden diğer alanlarda önderlik edecek isimler çıkmasın? Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Türkiye Yüzyılının kahramanları onlar olacak.” dedi.

 

Etkinlik kapsamında mahallede açılmış olan Hayat Boyu Öğrenme kurslarında ortaya çıkan ürünlerin sergisi de yapıldı. Sergi gezilmesinin ardından sergi alanında yöresel lezzetler tadıldı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.