Mersin Haber

Kulis: Süleyman Dalkılıç Mersin Milletvekili Adayı Olacak Mı?

Kulis: Süleyman Dalkılıç Mersin Milletvekili Adayı Olacak Mı?
Yayınlama: 07.01.2023
Düzenleme: 07.01.2023 12:12
A+
A-

Genel seçime az bir süre kala kimlerin Mersin’den milletvekili aday adayı olacağı merak edilirken, ilk kulis bilgileri gelmeye başladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel seçimlerin erkene alınacağını açıklamasından sonra siyaset kulisleri hareketlenmeye başlandı. Mersin’den milletvekili aday listesinde yer almak isteyen isimler, büyük bir merakla bekleniyor. Önümüzdeki aylarda kamuoyuna açıklanması beklenen milletvekili aday listesine girmek için mevcut milletvekillerinin yanı sıra birçok isim de milletvekili aday adaylığı için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

 

Parti kulislerinde potansiyel milletvekili adaylarıyla ilgili tahminler yapılırken, sürpriz isimler de gündeme gelmeye başladı.

2019’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Toroslar Belediye Başkanı Adayı olan Süleyman Dalkılıç’ın ismi Mersin gündemine bomba gibi düştü. Ankara kulislerinde Mersin milletvekili adaylığı için konuşulan isimlerin başında gelen Süleyman Dalkılıç’ın, Toroslar’da yakaladığı heyecanı tekrar başlatması bekleniyor.

Henüz Süleyman Dalkılıç cephesinden konuyla ilgili açıklama gelmezken milletvekili adaylığı Mersin kamuoyunda da konuşulmaya başlandı. Yerel seçimlerde az farkla Toroslar Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Dalkılıç, seçim sürecinde iyi bir çıkış yapmıştı. Dalkılıç’ın hangi partiden milletvekili listesine gireceği sır gibi saklanıyor.

 

2019 Yerel Seçimlerinde 40 gün kala sahaya inerek geniş kitlelere ulaşan Dalkılıç, milletvekili listesine girerek siyasi hayatına devam etmesi bekleniyor. Mersin’de birçok sektörde faaliyet yürüten Dalkılıç ailesi, kente hizmet etmeye devam ediyor. Halkın ve kentin sorunlarını her fırsatta dile getiren Süleyman Dalkılıç, ortaya attığı çözüm önerileri ile de birçok kesimin takdirini kazanmıştı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!