Komünistlerin Büyükşehir Adayı Belli Oldu

Komünistlerin Büyükşehir Adayı Belli Oldu
Yayınlama: 17.02.2024

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mersin’de Türkiye Komünist Partisi’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Derya Demir oldu.

KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN GÖNÜLLÜ SESİ 

Türkiye Komünist Partisi (TKP) yerel seçimlerde ülke gündemine oturan Komünist Başkan olarak bilinen Maçoğlu’nun Kadıköy adaylığı ile oturdu. TKP bu yerel seçimlere Mersin’de  güçlü bir şekilde hazırlanmayı hedefliyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi içinde  yeni yaklaşım modeli ile  ranta kapalı, sermayenin değil halkın çıkarlarını gözeten, halkın her ölçekte yönetime katıldığı, eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışı benimseyeceği.

Mersin halkının ihtiyacı olan komünist esaslara dayalı, halkın kendisini ve kentini yönettiği şeffaf, demokratik halkçı belediyeciliği hedefleyen. TKP Mersin Büyükşehir Belediyesi  adayının edindiğimiz bilgilere ”Öncü Çocuklar ve Kadın Derneği Gönüllü Avukatlığını” başarıyla sürdüren , adliyelerde yıllardır işçilerin, kadınların ve çocukların sesi olan ,Mersin’in sorunlarını yakından takip eden, doğasever ve her canlı türünün mücadelesini hak mücadelesini sürdüren, 28.dönem TKP Mersin milletvekilliği adaylığı yaparak sokak sokak komünist mücadeleyi anlatan Avukat Derya Demir TKP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

AVUKAT DERYA DEMİR KİMDİR?

Mersin’de doğup büyüdü. Genç yaşlarda komünist siyasi bir yaşam mücadelesi ile tanıştı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü başarıyla bitirdi. Yıllardır Mersin’de ve Türkiye genelinde kadınların, çocukların ve işçilerin hak mücadelesi veren çevre ve hayvan hakları savunucusu olan Komünist Derya Demir TKP 28.Dönem TBMM seçimlerinde de Mersin Milletvekili adayı oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde ise TKP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.

Komünistlerin Büyükşehir Adayı Belli Oldu Gündem

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!