KKTC Mersin Başkonsolosu Mendeli, törende yaparken konuşma rahatsızlandı

KKTC Mersin Başkonsolosu Mendeli, törende yaparken konuşma rahatsızlandı
Yayınlama: 16.11.2022
Düzenleme: 16.11.2022 00:29

Kıbrıs Başkonsolosluğu tarafından Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda gazilerin de katılımıyla düzenlenen törende, ZaliheMendeli ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Zalihe Mendeli, törende yaptığı konuşmada, bugünün KKTC halkı için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’daki terör saldırısı nedeniyle, eşsiz fedakarlıklarla kurulan KKTC‘nin 39. kuruluş yıl dönümünü buruk şekilde kutladıklarını belirten Mendeli, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılara da şifa diledi.

KKTC‘nin adının “tarihe yazılan şanlı bir sayfa” olduğunu vurgulayan Mendeli, “Bugün başı dik ve onurlu bir biçimde kendi vatanımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bunu aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize, ulusal kahramanlarımıza, doktor Fazıl Küçük’ten Rauf Raif Denktaş’a uzanan şanlı ecdadımıza ve ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne borçluyuz.” ifadelerini kullandı.

Mendeli, konuşmasının devamında frahatsızlandı. Başkonsolosluk yetkilileri ve çalışanları, ayakta durmakta zorlanan Mendeli’nin yanına gitti. Konuşma yaptığı kürsüden düşmesi engellenen Mendeli, daha sonra başkonsolosluk aracına bindirilerek hastaneye götürüldü.

Tören, Mendeli’nin  hastaneye kaldırılması nedeniyle sona erdirildi.

Hastanede kontrolleri yapılan Mendeli’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.