Mersin Haber

Kemal Kılıçdaroğlu, Siyasi Partilerle Görüşmeye Hazırlanıyor

Kemal Kılıçdaroğlu, Siyasi Partilerle Görüşmeye Hazırlanıyor
Yayınlama: 02.03.2023

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın önce Sol Parti’den Önder İşleyen, ardından TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşecek.

6’lı masanın ‘cumhurbaşkanı adayı” gündemiyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası 6 Mart Pazartesi günü tekrar bir araya gelme kararı alındı. Yaklaşık altı saat süren toplantının ardından genel başkanların imzasıyla yayımlanan açıklamada, “Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın iki sol partiden randevu aldı. Kılıçdaroğlu yarın saat 13.30’da Sol Parti Genel Merkezi’nde Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ile ardından saat 14.30’da TBMM’de Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşecek.

Sol Parti’den üst düzey bir yetkili, T24’ün ziyaretle ilgili sorusu üzerine yarınki ziyaretin kendileri için de sürpriz olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“CHP özel kalemi tarafından yarım saat önce arandık. Deprem sonrası yapmış olduğumuz çalışmalar konusunda hem bir tebrik hem de bir deneyim paylaşımı yapmak istediklerini aynı zamanda İstanbul’da parti üyelerimizin gözaltına alınmasına yönelik geçmiş olsun ziyareti olacağı söylendi.”

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)