Kadın cinayetine kurban giden Raziye Oskay’ın ismi Toroslar’da yaşayacak

Kadın cinayetine kurban giden Raziye Oskay’ın ismi Toroslar’da yaşayacak
Yayınlama: 06.07.2022

Kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine karşı farkındalık çalışmalarını sürdüren Toroslar Belediyesi, 24 yaşında kadın cinayetine kurban giden Raziye Oskay’ın ismini Toroslar’da ölümsüzleştiriyor.

Kadın cinayetine kurban giden Raziye Oskay’ın ismi Toroslar’da yaşayacak Mersin Haber

Toroslar Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantısında; 10 Ocak 2022 tarihinde Mersin Toroslar İlçesi Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi’nde eski nişanlısı tarafından öldürülen Raziye Oskay’ın ismi, Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi’ndeki 2 bin 425 metrekarelik alanda yer alan spor kompleksine verildi.

Oy birliğiyle kabul edilen gündem maddesinin hayırlı olmasını dileyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Raziye Oskay’ın adının unutulmaması için bu adımı attıklarını belirterek; “Bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak açısından orada spor yapan çocuklarımız ve gençlerimiz, bu ismi görsün ve neden verildiğini bilsinler. İnşallah bu tür olayları daha fazla yaşamayalım” dedi.

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantının ardından bir konuşma yaparak tüm meclis üyelerinin, çalışma arkadaşlarının ve hemşehrilerinin Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Yılmaz; “Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve kentimize sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ağustos ayında meclisin tatil olması nedeniyle bir sonraki meclis toplantısının 02 Eylül Cuma günü saat 14.00 olarak gerçekleştirilmesine karar verildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!