Mersin Haber

İzzeddin Alkan ”Mersin’i Ayağa Kaldırmak İstiyoruz”

İzzeddin Alkan ”Mersin’i Ayağa Kaldırmak İstiyoruz”
Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İzzeddin Alkan konuk olduğu televizyon programında ”Mersin’i Ayağa Kaldırmak İstiyoruz” diyerek Mersin’e yapacakları projeler ve gündem hakkında  değerlendirmelerde bulundu.

ALKAN ”MERSİN’İ AYAĞA KALDIRMAK İSTİYORUZ”

Projelerimizin çokluğundan ziyade nitelikli projelerimiz var. Öncelikle Mersin’i ayağa  kaldırmak istiyoruz. Park , bahçe havuz yapmak meziyet değil ekonomik zorluklar, esnaflarımız, çiftçilerimiz büyük zorluklar yaşıyor .Tarım ve hayvancılık bitmiş durumda. üretim durmuş hal böyle iken çok iyi park, havuz, eğlence merkezleri yapacağım gibi projelerle halkın karşısına da çıkılmamalı . Bizler tamamen Mersin’in potansiyeline uygun gelecek perspektifini açık, istihdam kendi kendine yetebilen bir şehir yapacağız Mersin’i. Türkiye’nin marketi olacak  çok büyük bir vizyon çizdik Mersin için. İstanbul nasıl Türkiye’nin kuzeyine hitap ediyorsa Mersin’de Türkiye’nin güneyine hitap ediyor. Mersin Anadolu’nun ve Asya’nın Dünya’nın Açılan Kapısı’dır.

PİRİREİS-ÇAMLIBEL PROJESİ MERSİN’İN HAYATINI KURTACAK PROJE 

Alkan: En önemli projelerimizden birisi Pirireis Çamlıbel projesidir. Bu proje Mersin’in hayatını kurtaracak büyük bir projedir. Pirireis Mahallesi’ni baştan sona baştan sona kentsel dönüşüme dönüştürmeyi düşünüyoruz. Bizim kentsel dönüşümümüzde bir binayı yıkıp tekrar yenisi yapmak değil. Bizimkisi mahalle olacak .Bir mahalle kentsel dönüşümde ise o mahalle komple kentsel dönüşümde olacak. Kimseyi mağdur etmeden yapacağız. Geçmiş dönmelerde biz bunu gördük Halk kendi arsası ve evinin nasıl kullanıldığını mağdur edildiğine şahit olduk.

 

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.