Mersin Haber

İzzeddin Alkan Kütüphane Haftası İle İlgili Mesaj Yayınladı

İzzeddin Alkan Kütüphane Haftası İle İlgili Mesaj Yayınladı
Yayınlama: 28.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İzzeddin her yıl 25-31 Mart arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Kütüphane Haftası İle ilgili mesaj yayımladı.

Kütüphanelerin, toplumun kültür ve medeniyet birikiminin en önemli göstergelerinden ve  hazinelerinden biridir. Kitapların sessiz öğretmenler olduğu, kütüphanelerin ise kültür evleri olduğunu belirten Alkan, şöyle konuştu:

“Eğitimin, bilimin, sanatın temeli de kitaba dayanır. Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda bir milletin hafızasını oluşturan kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılardır. Bu anlamda 31 Mart seçimlerinde kazandıktan sonra  sorgulayan, araştıran, okuyan nesiller yetiştirmek amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak da her daim eğitime ve kütüphanelere oldukça önem vereceğiz. Mersin’inin her yerinde daha fazla kütüphane açıp halkımızın daha çok kitap okuması için elimizden geleni yapacağız. Okuma sevgimizin hiç eksilmemesi  dileğimle  Kütüphane Haftası kutlu olsun.” diyerek açıklamalarda bulundu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.