Mersin Haber

İzzeddin Alkan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

İzzeddin Alkan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
Yayınlama: 27.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İzzeddin Alkan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü ile ilgili mesaj yayımladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İzzeddin Alkan: ”Sanatın toplumlara insanlığa barış, hoşgörü, birlik, dayanışma, sevgi ve saygıyı en estetik ve sanatsal bir şekilde aşılayan yol olduğunu kaydetti.

Alkan:” Yaşamın bir parçası, konusu bakımından da güzel sanatların en ilgi çekici kollarından olan tiyatronun, toplumların kültürel gelişmelerinde önemli bir rol oynayan, eğitimiyle, sevgisiyle, aydınlık düşüncesi ve hoşgörüsüyle birleştirici bir güç potansiyeli olan ve toplumlar ve insanlar arasında köprü vazifesi gören, insanlık tarihinin en eski sanat dallarından birisi olduğunun altını çizdi.

 

Herkesin birçok mesleği başarıp yapabileceğini ancak sanatçı olamayacağını söyleyen Alkan, Kültürel gelişimin ve etkileşimin önemli taşıyıcısı parçalarından olan tiyatronun gelişmesine ve daha çok sevdirilmesine katkıda bulunan kıymetli tiyatrocularımızın, tiyatronun insanlara ulaşmasında büyük bir çaba sarf eden tüm sanatçılarımızın, sahne emektarlarımızın ve tiyatro sevenlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 31 Mart Pazar günündeki yerel seçimlerde kazandığımızda Mersin’imizi sporun, sanatın , kültürel turizmin başkentlerinden yapıp kentte halka daha fazla tiyatro oyunun sergilenip tiyatro ve sanatseverlerle buluşturmak adına elimizden geleni yapacağız.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.