Mersin Haber

İYİ Parti’nin Yenişehir Adayı Ahmet Arıcan: ”Biz Bu Seçimi Alıyoruz”

İYİ Parti’nin Yenişehir Adayı Ahmet Arıcan: ”Biz Bu Seçimi Alıyoruz”
Yayınlama: 17.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin’de 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler ve belediye başkan adayları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mersin’in merkez ilçelerinden Yenişehir’in iddialı adaylarından İYİ Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıcan, Seçim İrtibat Ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

Ahmet Arıcan’ın açtığı seçim ofisi açılışına İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Av.Suat Şahin, İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Özkan, İYİ Parti teşkilatın üyeleri ve Ahmet Arıcan gönülleri katıldılar.

ŞAHİN: YENİŞEHİR’DE ZİRVEYİ ZORLUYORUZ

İYİ Parti’nin Yenişehir Adayı Ahmet Arıcan’ın başarılı seçim çalışmalarından söz ederek konuşmasına başlayan Şahin: ”Yenişehir’de oylar çantamızda keklik kimse bize karşı aday olamaz diyenler şimdi bizim gücümüzün farkına vardılar. Yenişehir’de anketler bizlere ulaşıyor zirveyi zorluyoruz. 31 Mart Pazar gecesi Ahmet Arıcan’ı Yenişehir Belediye Başkanı olarak göreceksiniz, bu seçimleri İYİ’ler kazanacak, İYİ Parti Kazanacak.” diyerek sözlerine son verdi.

KOCAMAZ :TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR İKTİDARA SARI KART GÖSTERİLMELİ

Türkiye İYİ yönetilmiyor. İnsanlarımız yaşamaktan bıkmış durumda, orta sınıf yok oldu. Yüzde 5’lik dilim günü gün ediyor geri kalanı yaşamaktan bıkmış durumdadır. Ülkemizin yüzde 20’si sosyal yardımla geçiniyor. İşçi perişan çiftçi perişan memur birazcık direnmeye çalışıyor. Memur emekli olduğunda o daha da perişan. Yerel seçimlerde iktidara Sarı kart gösterilmelidir. 2028’de en geç bu iktidar geldiği gibi gidecek.

Mersin’de bütün ilçelerde iddialı adaylarla yola çıktık. Bütün ilçelerde umutluyuz, insanlar bizi çok güzle bir şekilde karşılıyor. Mersin İYİ yönetilmiyor. Hikâyelerle billboardlarla insanların kafasına girmeye çalışıyorlar. Hizmet ile milletin kafasına giremedikleri için bu algı yöntemine ağırlık veriyorlar.

ÖZKAN: BU SEÇİM İYİ PARTİ İÇİN SINAV NİTELİĞİNDEDİR

Mersin’de olmasa bile Türkiye geneli hep ittifaklarla seçime girdik ilk defa hür ve müstakil olarak seçime giriyoruz. Bundan dolayı alacağımız oy bizim için sınav niteliğindedir. Alacağımız oy partimizin geleceği ile ilgili olarak insanlarımızın ülkemizi İYİ Parti olarak daha ümitlendireceğinden dolayı bu konuda hassasiyetle davranmalıyız. Algı operasyonlarına inanmayın hiçbir ittifak ile Mersin’de seçimlere girmiyoruz, hür ve müstakil olarak kendi adaylarımızla giriyoruz.

Türkiye dünyanın en kupon ülkesi, dünyada konuşlandığımız yer çok iyi fakat hak ettiğimiz yerde değiliz. Mersin’de Türkiye’nin en kupon şehri bu şehirde hiçbir çocuğun aç yatmaması lazım. Hiçbir çocuğun ayağında terlikle okula gitmemesi lazımdır. Hiçbir anne-baba, aile çocuğuna ekmek alamıyorum diye geceleri sessiz sessiz ağlamaması gerekiyor. Biz niye Mersin olarak böyleyiz İYİ yönetilmediğimiz için. Denizimiz var akarsuyumuz var çocuğumuza yedireceğimiz balığımız niye yok diye soruyoruz. Bunlar olmayacak şeyler değildir. Yeter ki vergilerinizi doğru dürüst değerlendiren kupun şehrimizi İYİ idare eden kişilere emanet edin’’ ifadelerini kullandı.

ARICAN: KENTİN 50 YILINI İNŞA EDİYORUZ BİZ

Açılış konuşmasını yapan Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıcan şu ifadeleri kullandı: ‘’Yapacağımız cesur projelerle kentin gelecek 50 yılını inşa edeceğiz. Biz bu yola çıkarken bize ümitsizlik ile bakan ama bugün görüyoruz ki sahada gönül gönüle omuz omuza yürüdüğümüz arkadaşlarımızla, dostlarımızla büyük bir teveccüh var.Büyük bir kucaklama var ve ben bugün buradan sizlere ilk olarak şunu söylemek istiyorum. Biz bu seçimi alıyoruz.

Geçmiş geçmişte kaldı önümüze bakmamız gerekiyor. Geçmişte yapılan haksızlıklar, adaletsizlikler, adam kayırmacalar, hemşericilik, meslektaşlık, yandaşlık geride kaldı. Biz şimdi projelerimizle yürüyoruz ve bu şehre layık olduğu hizmeti vereceğiz. 1 yıla yakın süredir hazırladığımız projelerle bu şehri layık olduğu seviyeye getireceğiz. Artık projelerimizi konuşma zamanı geldi. Zaman çok az 15 gün var ama bizim için uzun bir süre rakiplerimiz için kısa süre çünkü bize yetişemeyeceklerdir. Birkaç gün sonra biz onların önünde olacağız bundan hiç endişeniz olmasın. Projelerimiz kadınlarımızın gençlerimizin yaşlılarımızın sokak hayvanlarımızın işçilerimizin esnafımızın iş dünyasının yani toplumun tamamının sorunlarına çözüm olacak projelerdir. Bu şehrin fizibilitesini yaparak ekip arkadaşlarımızla hocalarımızla bu şehri layık olduğu seviyeye bir Avrupa şehri yapmak için gerçekten çok çalıştık, gecemizi gündüzümüze kattık’’ şeklinde konuştu.
Yenişehir’de faaliyet yürütecek seçim bürosunun açılışı protokol ve üyelerin katılımıyla açılışı yapıldı. Açılış töreninden sonra katılımcıların Ahmet Arıcan’a yoğun ilgisi dolayısıyla uzun süren fotoğraf çekimleri sürdü.

0C1C6539 8Ae4 4E4C B6C5 B944416D2426 Ahmet Arıcan, Ahmet Arıcan Iyi Parti, Burhanettin Kocamaz, Iyi Parti Yenişehir Ahmet Arıcan, Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıcan

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.