Cuma, Eylül 22, 2023

İYİ Parti Mersin’de Temayül Yoklaması Sona Erdi! Burhanettin Kocamaz Fark Attı!

İYİ Parti’de aralarında Mersin, İstanbul, İzmir ve Ankara’nın bulunduğu 15 ilde 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde milletvekili adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yapıldı.

Mersin’de de 53 aday adayının yarıştığı seçimlerde Burhanettin Kocamaz en yakın rakibine 511 fark atarak il genelinde 1. oldu.

Burhanettin Kocamaz, 4 bin 619 oy alırken, ikinci sırayı alan Ali Er ise 4 bin 108 oy aldı. Üçüncü sırayı 3 bin 943 oyla Özgür Özel alırken, İYİ Parti GİK Üyesi Mehmet Türe ise 2 bin 613 oy alarak büyük hayal kırıklığı yaşadı. Öte yandan ilk 13 sırayı paylaşan isimler ve aldıkları oylar ise şu şekilde; Burhanettin Kocamaz 4 bin 619 oy,  Ali Er 4 bin 108, Özer Özel 3 bin 943, Mehmet Turgut 3 bin 118, Yüksel Çelik 3 bin 87, Ali Rıza Özdeniz 2 bin 915, Esra Kahraman Sönmez 2 bin 805, Mehmet Türe 2 bin 613, Mehmet Yunus Seven 2 bin 522, Esin Erkoç 2 bin 273, Mustafa Ateş 1 bin 859, Hüseyin Aksan bin 612 ve Erkan Arıcı bin 537 oy aldı.

 

BURHANETTİN KOCAMAZ: “BİRLİKTE KAZACAĞIZ”

 

Kazandığı seçim sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İYİ PARTİLİ Burhanettin Kocamaz; “1 Nisan 2023 günü yapılan temayül yoklamasında desteklerini esirgemeyerek beni 1.sıraya layık gören tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah cümlenizden razı olsun. Biz birlikte koşturacak ve birlikte kazanacak, hedefimiz olan Güçlendirilmiş Parlamenter sisteme birlikte ulaşacağız. İnanın yarınlar çok daha İYİ ve güzel olacak. Yolumuz ve bahtımız açık, Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

Ön seçimde ikinci sırayı alan Ali Er ise, “Mersin ilimizde İYİ partimiz Milletvekili belirleme adına gerçekleştirilen ön seçimde sizlerin teveccühünüz ile 2. Sırada yer almış bulunmaktayım.  Hepinize çok teşekkür ederim. Partimizi Mersin’de 1. Parti yapacağız. Millet ittifakı olarak başaracağız ve güçlendirilmiş, iyileştirilmiş parlementer sistemi gerçekleştireceğiz. Genel başkanımız Meral Akşener hanımefendiyi başbakan, Kemal Kılıçdaroğlu beyefendiyi cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler