İYİ Parti Erdemli Başkan Adayı belli oldu, istifalar geldi: ‘Mücadelemi helal etmiyorum’

İYİ Parti Erdemli Başkan Adayı belli oldu, istifalar geldi: ‘Mücadelemi helal etmiyorum’
Yayınlama: 30.12.2023
Düzenleme: 30.12.2023 20:16

Mersin’de adayları merakla beklenen İYİ Parti’de adaylar belirginleşmeye başladı. Tarsus adayı Mehmet Yunus Seven’in açıklanmasından sonra  Erdemli adayı da Mersin İl Başkanı olan Mehmet Dutar olarak açıklandı.

ERDEMLİ ADAYI İL BAŞKANI MEHMET DUTAR OLDU

Mersin’de İYİ Parti il başkanlığı seçimleri kazanmasından bu yana karşısında aday çıkaran İYİ Parti Mersin Milletvekili  Burhanettin Kocamaz parti içi yarışa giren, genel seçimlerde büyük hüsran yaşayarak sadece 1 milletvekili çıkaran İYİ Parti Erdemli  Belediye Başkan Adayı Mehmet Dutar oldu. 

İYİ Parti Erdemli Başkan Adayı belli oldu, istifalar geldi: ‘Mücadelemi helal etmiyorum’ Mersin Haber

 

DUTAR’IN ADAYLIĞININ ARDINDAN İSTİFALAR BAŞLADI

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar adaylığı sinyalini alanlar ve ardından açıklamayı da duyan İYİ Partililerden bir kısım üyeler tepki gösterirken birde son süreçte parti içi sorunlar ve istifaların ardı kesilmeyen partide, İYİ Partinin neferlerinden yıllarca mücadele eden 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Erdemli  ilçesi Belediye Başkan adayı olan ve 2024 seçimleri için tekrar yola çıkan Serdar Aslan, partisini eleştirdiği bir açıklama ile istifa ettiğini dile getirdi. Serdar Arslan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:”2019 yerel seçimlerinde büyük bir emek ve mücadele ile çıkmış olduğumuz yolda birçok engellemeye ve mağduriyete rağmen oyumuzu yükselttiğimiz tek ilçe olan Erdemli’mizde yarım kalan hikayemizi tamamlamak adına 1 Nisan 2019’da tekrardan kolları sıvayarak 2024 seçimleri için yeni bir mücadeleye başladık. Bu süreçte gerek ailemden gerek işlerimden fedakarlık ederek 5 yıl boyunca İYİ Parti’nin faaliyetleri noktasında tamamına katıldım. Parti harici şahsi çalışmalar gerçekleştirdim. İyi Parti’nin milliyetçi ve demokratik söylemlerini ön söylemimiz olarak her platformda dile getirdik. Biz inandık ki kamuoyu araştırması, anketler, temayül yoklaması gibi birçok demokratik araştırma sonucu ilçemizin adayı belli olacak. Ne yazık ki bizim bu söylemlerimiz partinin kademelerince dikkate alınmadı.

Yenişehir’de CHP adayı kim olacak: Halk Abdullah Özyiğit’ten memnun mu?

SERDAR ARSLAN “MÜCADELEMİ HELAL ETMİYORUM”

Gelinen süreçte yol arkadaşlarımın ve şahsımın demokratik talepleri yok sayılarak, ilçemize başka bir şahsın aday olacağı bildirilmiştir. Bu sebeplerden dolayı başkana, kurmaylarına ve yönetim kademesine inancımız kalmamıştır. Bu mağduriyet sadece şahsımın değil tüm ilçemizin ve gönül verenlerimizin mağduriyetidir. Haktan, adaletten, kamuoyundan bihaber genel merkez yöneticilerinin bu partiyi ve ülkeyi bir yere taşıyamayacağından dolayı mensup olduğum İyi Parti’den istifa ediyorum. Emeklerimi ve mücadelemi helal etmiyorum.”

 

ERDEMLİ VE DİĞER TEŞKİLATLARDA İSTİFALARIN DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

Erdemli ve diğer ilçelerde kendi içinde farklı gruplara ayrışan İYİ Partilerde bu duruma ve partideki son dönem CHP ile ittifakın kesilmesi ve kendi adayları ile seçime girmesi, İl Yönetimi ile Burhanettin Kocamaz’ın arasının iyi olmaması, yeni İYİ Parti il başkanının Dutar’a yakınlığı ile bilinen Av. Suat Şahin olacağı ve en son birçok üyesinin çalıştığı ve önemli görevlerde olduğu Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer ile Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz arasındaki karşılıklı ağır söylemlerin ardından istifaların devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.