İYİ Parti Bozyazı Adayı Mehmet Türe mi oluyor? Mehmet Türe Kimdir?

İYİ Parti Bozyazı Adayı Mehmet Türe mi oluyor? Mehmet Türe Kimdir?
Yayınlama: 30.12.2023
Düzenleme: 23.02.2024 12:21

İYİ Parti’nin Tarsus adayı olarak Mehmet Yunus Seven, Erdemli Belediye Başkan Adayı olarak Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar’ı aday olarak göstermesinden sonra gözler Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve diğer ilçelerde kimlerin adaylığı açıklanacağına çevrildi. Ankara’dan aldığımız kulis bilgilerine göre Mehmet Türe isminin Bozyazı için açıklanması bekleniyor.

TÜRE ‘ANAMUR’DAN SONRA ŞİMDİ DE BOZYAZIYA HİZMET YAPMAK İÇİN VARIM DİYOR’

İYİ Parti adına Bozyazı ilçesinde en güçlü aday adayı olarak ön plana çıkan,  2009 il2 2019 arasında Anamur ilçesini başarılı bir şekilde yöneten Mehmet Türe bu seferde Bozyazı Belediye Başkanı olup projeleriyle birlikte Bozyazı halkına hizmet etmek adına belediyeyi yönetmeye  hazır olduğunu bildiriyor. Aldığımız kulis bilgilerine Mehmet Türe isminin genel merkez tarafından açıklanması bekleniyor. Peki Mehmet Türe kimdir biyografisini sizler için araştırdık.

İYİ BOZYAZI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MEHMET TÜRE

1969 Anamur doğumlu olan Türe 1988 yılında Jandarma Astsubay olarak göreve başlamıştır.. 1995 yılında Jandarma Subay Okulunu kazanıp Teğmen rütbesi ile görevime devam etti. Kıdemli Yüzbaşı rütbesine kadar Jandarma Karakol Komutanlığı, Özel Harekat Tim Komutanlığı, Komando Bölük Komutanlığı, Cezaevi Bölük Komutanlığı, Karargah Bölük Komutanlığı, İlçe J. Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Garnizon Komutanlığı ve beraberinde üç yıl İlçe Kaymakam Vekilliği ve son olarak Genel Kurmay Başkanlığı İstihbarat Subaylığı görevlerinde bulundu. Ayrıca İşletme Fakültesini bitirerek Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı ve “Belediyelerin Halka İlişkileri” üzerindeki tez çalışmasını kitap haline getirdi.

Mezitli’de Neşet Tarhan dönemi sona mı eriyor? Yeni başkan adayı kim olacak?

2009 yılında Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Anamur Belediye başkanı oldu. 2014’deki mahalli seçimlerinde tekrar aday olarak ikinci kez Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanlığına seçildi. İYİ Parti kurulduktan sonra İYİ Parti’ye geçen ilk belediye başkanlarından biri oldu. İYİ Parti Genel İdare Kurul Üyeliği yaptı.

2023 genel seçimlerinde de İYİ Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı olduğu ön seçimde gösterdiği başarılı performanstan sonra İYİ Parti Mersin Milletvekili Adayı oldu. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler içinde şimdi de İYİ Parti Bozyazı Belediye Başkan Adayı oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.