Mersin Haber

İslam Memiş’ten Elinde Dolar Olanlara Kötü Haber! Yükseliş Devri Bitti Mi?

İslam Memiş’ten Elinde Dolar Olanlara Kötü Haber! Yükseliş Devri Bitti Mi?
Yayınlama: 10.06.2023

Dolar kuru 23 TL’yi görürken İslam Memiş’ten şaşırtan bir uyarı daha geldi. Dolarda düşüş bekleyen Memiş’ten önemli açıklamalar geldi. Son gelişmeleri yorumlayan Memiş, döviz birikimi yapanlar için analiz paylaşımları yaptı. 

 

İslam Memiş’e göre Haziran ayı sonunu bekleyip alım yapmak için yeni bir alım fırsat olarak değerlendirilebilir. “Sağlıklı yükselişlerde sağlıklı düşüşler yaşanmalıdır” diye belirten Memiş “Dolar 22 TL seviyesinin altına gerileyebilir” diyerek kritik bir açıklamada bulundu.

 

YÜKSELİŞ DEVRİ BİTTİ

 

Yeni kabinenin açıklanmasıyla beraber piyasalarda yükselişler başladı. Döviz kuru rekor üstüne rekor tazeledi. Euro 25 TL dolar ise 23 liraya dayandı. Hızlı yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu olurken İslam Memiş, dolardaki yükselişin yerini düşüş alacak uyarısı geldi.

 

DOLARDA GERİ VİTES, DÜŞÜŞ BAŞLIYOR

 

Piyasa değerlendirmesi yapan İslam Memiş, “Sağlıklı yükselişlerde sağlıklı düşüşler yaşanmalıdır. Dolar 22 TL seviyesinin altına gerileyebilir” diyerek dikkat çekici bir durumda bulundu. İslam Memiş’e göre Temmuz ayından itibaren döviz kurunda yükselişin süreceği tahmin ediliyor. Fakat Haziran ayı sonuna kadar düşüşlerin meydana gelmesi bekleniliyor.

 

MEMİŞ “YENİ REKORLAR BEKLİYORUM”

 

Döviz ticareti yapanlar alım satım sürecini fırsat olarak değerlendirebilir. Temmuz ayından itibaren ise İslam Memiş’e göre dolar kuru 24 TL’den başlayacak ve 26 TL bandına kadar yükselebilecek. Gram altın için “Yeni rekorlar bekliyorum” diyen Memiş: “Bu yıl 1.550 TL beklentimiz var. Seçim öncesi 1.516 TL görüldü. Bu yıl içinde yukarı yönlü bir kırılım sağlanabilir. Kurun önü açıldı. 1.600’lü rakamlar bizim için sürpriz olmamalıdır” diyerek fikirlerini paylaştı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)