İŞKUR Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! KPSS Şartı Yok! İşte Başvuru Detayları…

İŞKUR Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! KPSS Şartı Yok! İşte Başvuru Detayları…
Yayınlama: 12.05.2023

İŞKUR yeni ilanlarını yayınladı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak personel alımları için detaylar paylaşıldı. Sınav ve mülakat olmadan yapılacak personel alımları için KPSS şartı da istenmiyor. DSİ personel başvuru şartları belli oldu. İşte DSİ personel başvuru detayları…

 

Devlet Su İşleri (DSİ) Mayıs ayı içerisinde personel alımı yapacağına ilişkin duyuru yayımlandı. Personel alımı için en önemli kriterler arasında KPSS, Sınav ve Mülakatın olmayacağı aktarılırken 18 yaş üstü herkesin başvurabileceği belirtildi. KPSS şartsız ve sınavsız personel alımları için düğmeye basıldı. DSİ, o şartları sağlayan adaylara yeni iş imkanı sağlıyor.

 

İŞKUR Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! KPSS Şartı Yok! İşte Başvuru Detayları… Yaşam

KPSS ŞARTI İSTENMİYOR

 

DSİ personel alımı yapıyor. 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabilir- DSİ Mayıs ayı içerisinde sınavsız ve mülakatsız olarak birçok personel alımı yapacağını belirtti. Verilen detaylara göre, Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu alımlar için sınav ve mülakatın olmayacağı kaydedildi. Bu kapsamda kurum bünyesinde belirlenen başvuru şartlarını sağlayan adayların kadroya yerleşebileceği aktarıldı. İŞKUR bünyesinde yapılacak alımlar kapsamında adayların nüfusa kayıtlı olduğu adresin baz alınacağı duyuruldu.

 

Alımlarda kura sisteminin geçerli olduğu belirtilirken herhangi bir sınav yapılmayacağının da altı çizildi. Kura çekilişinde asıl ve yedek liste belirleneceği ifade edilirken sonuç ve atama işlemleri ile ilgili her türlü duyuruların bölge müdürlüklerinin internet siteleri üzerinden kamuoyu ile paylaşılacak aktarıldı.

 

İŞKUR ÜZERİNDEN ONLİNE YAPILACAK

 

DSİ’nin personel ilanına ilişkin olarak aktarılanlara göre iş arayan pek çok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan söz konusu iş ilanı için başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılacak. Ayrıca yine verilen bilgiye göre, merakla beklenen alımlarla ilgili olarak yapılan açıklamada alımların sınavsız noter huzurunda çekilen kura ile yapılacağı belirtildi.

 

DSİ PERSONEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 

DSİ bünyesinde çalışmak isteyen adayları bazı şartları sağlaması gerekiyor. Kurum tarafından yapılan açıklama kapsamında adaylardan istenen başvuru şartları şu şekildedir:

 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • En az lise mezunu olması,
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde yer alan suçlardan herhangi bir mahkumiyetinin bulunmaması,
  • Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması ya da askerlikle ilişiğinin bulunmaması,
  • Başvuru yapılacak pozisyon kapsamında en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması,
  • Adayların görev yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması,
  • Adayların Sağlık Bakanlığı onaylı psikoteknik rapora sahip olması,
  • Adayların başvuru yapacağı pozisyona göre eğitim şartı değişiklik gösterebilmektedir.