Mersin Haber

İmamoğlu’ndan sonra Vahap Seçer de Mersin’de yaptı! Mersinliler başkana dua ediyor

İmamoğlu’ndan sonra Vahap Seçer de Mersin’de yaptı! Mersinliler başkana dua ediyor
Yayınlama: 28.04.2024
Düzenleme: 28.04.2024 19:49
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mahalle Mutfakları girişimi, 2020 yılının Temmuz ayından bu yana 3 çeşit yemeği sadece 10 TL karşılığında sunarak vatandaşların büyük beğenisini toplamaya devam ediyor.

Bu proje, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından özellikle ekonomik zorluklar yaşayanlar, yemek yapma imkanı bulunmayanlar ve üniversite öğrencileri düşünülerek başlatıldı. 48 farklı noktada hizmete açılan Mahalle Mutfakları, uygun fiyatlı ve sıcak yemeklerle ihtiyaç sahiplerinin sofralarını şenlendiriyor. Sosyal Hizmet Uzmanı Yasemin Özbek, “Dört yıl içinde 2,5 milyon öğün yemeği, sembolik bir ücretle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başardık” ifadelerini kullandı.

Img 1030 Mahalle Mutfakları, Mersin Mahalle Mutfakları

Mahalle Mutfakları’ndan yararlanan vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getiriyor. Mükerrem Torun, “Buradan aldığımız yemekler hem lezzetli hem de doyurucu. Keşke her mahallede böyle bir mutfak olsa” derken, engelli birey Şahika Gözükızıl hizmetten duyduğu memnuniyeti paylaşıyor. Murat Gezer ise, “Bu proje sayesinde mutfak giderlerimde önemli bir düşüş yaşadım” şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.