İdris Üstemel, Kadir Gecesi’ni Kutladı

İdris Üstemel, Kadir Gecesi’ni Kutladı
Yayınlama: 27.04.2022

Toroslar Belediye Meclis Üyesi ve İş İnsanı İdris Üstemel, mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Toroslar Belediye Meclis Üyesi ve İş İnsanı İdris Üstemel, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayınlayarak, “Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesi’nin sevincini aynı anda yaşıyoruz” dedi.

 

İdris Üstemel yayınladığı mesajında, “Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesi’ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Kuran-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu ifade edilen Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik için vazgeçilmez bir fırsattır. O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşehrilik ruhumuzu bu gece de daha da arttırmalıyız” dedi.

 

Bu manevi gecede dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimize de dua etmeliyiz diyen Üstemel, “Kadir Gecesi’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyorum. Hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyor, hep birlikte bayrama kavuşmayı diliyorum” dedi.