Mersin Haber

İbrahim Genç ”Yaptıklarımı Değil Yapacaklarımı Söyleyeceğim”

İbrahim Genç ”Yaptıklarımı Değil Yapacaklarımı Söyleyeceğim”
Yayınlama: 17.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Bağımsız Yenişehir İlçe Belediyesi Başkan Adayı İbrahim Genç basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinde soruları cevaplayıp Yenişehir için yapacağı projeler hakkında kısaca bilgi verdi.

BİZ KAMUCU BELEDİYEYİ SAVUNUYORUZ

Bizim yaptığımız Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi bir sosyal projedir , biz toplumcu belediyeyi savunuyoruz kamucu belediyeyi savunuyoruz. Eğer toplumcu belediyeyi savunuyorsak yaptığımız bir proje toplumun tüm kesimlerini karşılamalıdır. Kültür merkezi şimdi sadece Yenişehirlilere değil Mersin’in tamamına hizmet veriyor.

YAPTIĞIM FUAR MERKEZİ BUGÜN BELEDİYENİN BÜTÇESİ KADAR DEĞERE SAHİP

Geldiğimde ilk 1.5 senede Fuar merkezini yaptım o günkü belediyenin dar bütçesiyle yaptım. Yaptığım fuar merkezi bugün belediyenin bütçesi kadar bir değere sahiptir.

YAPTIKLARIMI DEĞİL YAPACAKLARIMI SÖYLEYECEĞİM

Belediyelerin bütçeleri ve gelirleri son derece iyidir. Eğer bir yerde para buharlaştırılıyorsa o belediye  borçlu olur. ve hizmet üretemez.

İstanbul Harbiye’de Bursa’da olduğu gibi Balıkesir’de Denizli’de İzmir’de Ankara’da diğer Büyükşehirlerde olduğu gibi 3.000 kişilik bir açık hava tiyatrosu yapacağım. Dışarıda açık havada etkinlikler yapılabilir dünya çapında bir sanatçı gelse bizim yaptığımız kültür merkezi 1.500 kişilik o yer sanatçıya yetmez. Ben geldiğimde yukarıda stadyumun orada Yenişehir Belediyesi’nin 21.000 metrekare alanı var.3.000 kişilik bir açık hava tiyatrosu yapacağım.

PARTİMDEN HİÇ AYRILMAYI DÜŞÜNMEDİM

Gazetecilerin Oy bölme sorusuna cevap vererek soruları cevaplamaya çalışan Genç:” 18 yaşından belli partideyim hiç ayrılmayı düşünmedim 2019’da beni yine bu partideki anlayış aday yapmadı. Bunlar kendilerini partinin sahibi zannediyor. Partiye dedim beni aday yapmazsanız CHP aday adaylarından ortak aday olabilecek aday önerdim. Ama Abdullah Özyiğit olursa ben partide durmayacağım hiç kimse aday olmasa ben bağımsız aday olacağım. 31 Mart’ta Ben kazanırsam Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Partimle Kader bizi ayırdı. Tekrar 1 Nisan sonrası Belediyeyi kazandıktan sonra birleştirebilir.

BEN OLMASAM AKDENİZ OLİMPİYATLARI YAPILAMAZDI

İbrahim Genç:” Ben olmasam 2013 yılında Mersin’de yapılan Akdeniz olimpiyatları yapılamazdı. 1/ 5000’lik planları biz yaptık o dönem bakanlık ve Büyükşehir belediyesi ile ortak çalışma yaparak 1/5.000 planlarının yapılması ve önerilmesinde büyük bir pay sahibi olup yeni spor alanlarının yerleşiminin arsa tahsislerini yaptık.

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.