Hüsnü Boz’dan 21 Mart Newroz Bayramı Mesajı

Hüsnü Boz’dan 21 Mart Newroz Bayramı Mesajı
Yayınlama: 21.03.2022

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Toroslar İlçe yöneticisi ve Newroz Tertip Komitesi Üyesi Hüsnü Boz, 21 Mart Newroz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Newroz Bayramı’nın yeni bir barış sürecine giden yolun başlangıcı olmasını temenni eden HDP Toroslar İlçe Yöneticisi Hüsnü Boz, mesajının devamında şunları söyledi:

“Bolluğun, bereketin, yeniden uyanışın ilk günü olan Newroz Bayramımız kutlu olsun. Bir kere daha çiçeklerin açışına, ağaçların meyveye duruşuna şahit oluyoruz.  Canlar tekrar hayata uyanıyor, tabiat yeniden tazeleniyor, güzelleşiyor. Yeni bir bahara daha merhaba diyoruz. Merhaba hareketin, bereketin, bolluğun, güzelliğin, direnişin, mücadelenin müjdecisi bahar…

Kışa karşı Baharın müjdecisi, ölüme karşı dirilişin ve yenilenmenin, zalime karşı direnişin sevinci, mutluluk ve barış simgesidir Newroz.

Newroz, diğer anlamlarıyla, sevgi saygı, hoşgörü, kardeşlik ve bahar bayramıdır. Newroz Bayramı, bir mevsim değişiminden ziyade bir arada yaşamanın, kardeşliğin, direnişin ve mücadelenin bayramıdır.

2022 Newroz’unun barış ve kardeşliğin güçlenmesine vesile olması umuduyla, başta Mersinli Hemşehrilerimin, daha sonra Newroz Bayramını ulusal bayram heyecanıyla kutlayan Ortadoğu ve Asya halklarının bayramını kutlarım. Mersin’deki Newroz kutlamasına yoğun katılım ve desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Newroz piroz be! Yaşasın Newroz!” ifadelerini kullandı.