HÜDA PAR: Mersin ve Batman Haberleri Manipülasyon Amaçlıdır

HÜDA PAR: Mersin ve Batman Haberleri Manipülasyon Amaçlıdır
Yayınlama: 16.05.2023

Mersin ve Batman’daki 28. Dönem Milletvekili Seçimi sonuçlarına ilişkin açıklamada bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, ‘Tamamen gerçek dışı olup manipülasyon amaçlıdır’ dedi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, Mersin ve Batman’daki 28. Dönem Milletvekili Seçimi sonuçlarına ilişkin haberlerin “manipülasyon amaçlı” olduğunu savundu.

AK Parti listelerinden seçime giren HÜDA PAR’ın 4 adayı da Meclis’e girmeye hak kazandı. Bu kapsamda, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstanbul’dan, HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir Gaziantep’ten, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Dinç Mersin’den ve HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı da Batman’dan milletvekili seçildi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİP Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan ise “Mersin seçim sonuçlarına yapılan itiraz sonrası HÜDAPAR 1 vekil kaybetti ve vekillik İyi Parti’ye geçti. İyi Parti Mersin’de 2 milletvekili çıkartmış oldu” açıklamasını yapmıştı.

Söz konusu haberleri yalanlayan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şahin, “Mersin ve Batman’daki seçim sonuçlarına ilişkin haberler, tamamen gerçek dışı olup manipülasyon amaçlıdır. Batman’da itirazlar önemli oranda değerlendirilmiş olup süreç kapanmıştır. Mersin de ise 11.413 gibi açık ara ile kazanılmıştır. Herkes işine baksın…” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Tahirhan Uysal da konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ”Şaibe ve algı asılsızdır. Mersin için söylenecek sözümüz var. Algı ve şaibe yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Müsterih olun” şeklinde konuştu.