HEDEP, Mersin’de Yerel Seçim Startını Verdi!

HEDEP, Mersin’de Yerel Seçim Startını Verdi!
Yayınlama: 06.12.2023

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Mersin İl Seçim Komisyonu, parti binasında açıklama yaptı. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlere yönelik kilit parti olan HEDEP’in Mersin’de alacağı karar merak konusu olmaya devam ediyor.

HEDEP Mersin Milletvekilleri Ali Bozan ve Perihan Koca’nın katıldığı açıklamada konuşan Komisyon sözcüsü Mesut Aslan, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin önemli olduğuna işaret ederek, “Tekçi anlayışa karşı çoğulculuğun, kayyuma karşı halk iradesinin, kadının, gençliğin, çocukların ve öğrencilerin seçimi olacak. Bu seçim savaşa karşı barışın, Kürt sorununa demokratik çözümün seçimi olacaktır” diye konuştu.

 

ADAYLIK İÇİN BAŞVURU ÇAĞRISI

Mersin’de birçok demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla seçim komisyonu kurduklarını aktaran komisyon sözcüsü Mesut Aslan, “Yerel yönetimlere dair söz kurmak isteyen, demokratik mücadelenin bir parçası olmak isteyen, belediye eş başkanlıkları ve meclis üyelikleri için başvurmak isteyen bütün yurttaşlarımızı başvurularını yapmaya davet ediyoruz. ‘Özgürlük kendini yönetmekle başlar’ perspektifinden yola çıkarak halkımızı bu sürecin en büyük öznesi olmaya, güç vermeye ve kendi iradesini sandıklara yansıtmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.