Mersin Haber

HDP’nin Akdeniz ve Toroslar’da Newroz Hazırlıkları Sürüyor

HDP’nin Akdeniz ve Toroslar’da Newroz Hazırlıkları Sürüyor
Yayınlama: 16.03.2023
Düzenleme: 16.03.2023 23:29
A+
A-

Mersin’de HDP ve tüm bileşenleri newroz kutlaması hazırlıklarını sürdürüyor. Kentin birçok yerinde halkı Newroz’a davet eden HDP, bu yıl Kahramanmaraş ve Hatay’da yaşanan depremlerden dolayı acıyı paylaşmak adına yas havasında sürecek program için halkı davet etmeye devam ediyor.

HABER: SABRİ BORAK

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü ile Emek ve Özgürlük İttifakı temsilcileri,  Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitirenlere adanacak 2023 yılı Newroz programının startını verdi.

19 Mart Pazar Günü Akdeniz ilçesi Tırmıl Miting Meydanı’nda gerçekleşecek olan Mersin Newroz programı çerçevesin Akdeniz ilçe örgütü ve Toroslar ilçe örgütü esnaf ziyaretleri ile çalışmalarını sürdürüyor. Newroz programı çerçevesinde HDP il, ilçe örgütü tüm mahallelerde bildiri dağıtarak halkı Newroz’a davet etti.

Newroz programı için kentin dört bir yanında çağrı çalışmaları yapan HDP, semt pazarı ve esnafları ziyaret ederek, Newroz bildirisi dağıttı. Mersin HDP İl Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Bedriye Kuş’un  da katıldığı çağrı programı Akdeniz ve Toroslar ilçe örgütlerinin düzenlediği ziyaretlerle devam etti. Semt pazarı ve esnaf ziyaretlerine Mersin HDP il yönetimi, ilçe örgütleri ve yöneticileri, mahalle komisyonları üyeleri katıldı. Ziyaretlerde halkın ilgi yoğundu.

Mersin’de düzenlenecek Newroz kapsamında kent merkezinde esnafları tek tek gezerek bildiri dağıttı. Esnafı ve yurttaşları mitinge davet eden HDP’liler, “Gelin hep beraber renklerimizle Newroz alanını süsleyelim” dedi.

WhatsApp Image 2023 03 16 at 22.51.41 bedriye kuş, Hoşyar sarıyıldız, Mersin newroz 2023, Mersin newrozu program

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!