Mersin Haber

Hakem olmak isteyenler Mersin, Artvin, Karaman ve Kırşehir’de sınav oldular

Hakem olmak isteyenler Mersin, Artvin, Karaman ve Kırşehir’de sınav oldular
Yayınlama: 30.01.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu, Hakem Akademisi’nin Türkiye genelinde hakem ihtiyacını karşılamak adına her hafta düzenli şekilde gerçekleştirdiği Aday Hakem Kursları 22-28 Ocak haftasında 4 ilde tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Hakem Akademisi, Türkiye genelinde aday hakem kursları açarak yeni hakemlerin gelişmesini sağlıyor. Hakemlik kariyerine başlamak isteyen herkesi başvuru formunu doldurmaya davet ettiler. Kurslar, “Online İçerik Paylaşımı”, “İllerde Yüz Yüze Eğitim ve Kural Sınavı” ve “Atletik Performans Testi” olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. Başarılı olan adaylar, aday hakem olarak hakemlik kariyerine başlayacak.

Artvin, Karaman, Kırşehir ve Mersin’de adaylar öncelikle, yüz yüze eğitimi alacakları hafta başında Turkcell EduBiz sistemi üzerinden kendilerine atanan online eğitimleri aldılar. Hafta sonu öncesinde mülakata giren adaylar, cumartesi günü yüz yüze eğitime tabi tutuldular.

Eğitim sonunda Turkcell EduBiz üzerinden 4 ilde eş zamanlı 50 soruluk online bir sınav gerçekleştirildi. Sınavda 60 puan ve üzerinde sonuca ulaşanlar pazar günü saha çalışmasına katılım göstererek atletik teste katılma hakkı elde ettiler. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar, TFF bünyesinde “Aday Hakem” olarak görevlendirilmek üzere hakem antrenmanlarına davet edildiler.

Hakem Akademisi’nin MHK ve İl Hakem Kurulları ile iş birliği içerisinde düzenlediği Aday Hakem Kursları 66 ilde tamamlanmış oldu ve 29 Ocak-4 Şubat haftasında farklı illerde gerçekleştirilmeye devam edecek.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.