Cuma, Eylül 22, 2023

Hakan Sefa Çakır Kimdir? MTSO’nun Yeni Başkanı Hakan Sefa Çakır’ın Biyografisi..

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu, yeni Başkanını belirledi. Ayhan Kızıltan’ın seçilmiş olduğu şirketteki yetkisinin sona ermesi sonrasında 1.Yedek Üye olan Abdulkadir Orğun Yönetim Kurulu Üyeliği görevine geldi. 11 kişiden oluşan Yönetim Kurulu, 4 Temmuz Salı günü yaptığı toplantıda boşalan başkanlık için tek aday olan Hakan Sefa Çakır üzerinde uzlaşı sağladı. Üyelerin tamamının oyunu alarak seçilen Çakır, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2026 yılında gerçekleşecek seçimlerine kadar görev yapacak olan Yönetim Kuruluna başkanlık edecek.
MTSO Yönetim Kurulunda Cem Bucuge ve Mustafa Özdamar Başkan Yardımcısı, Alpay Seyhan Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, Murat Aktoğ, Gökben Gökbulut, Yılmaz Özdemir, Zeynel Aydemir, İdris Üstemel, İstiklal Koçyiğit ve Abdulkadir Orğun Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Hakan Sefa Çakır Özgeçmiş 

1970 Mersin doğumlu olan Hakan Sefa Çakır, eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. İlk kez 2005 yılında yapılan seçimlerde Oda Meclisine giren Çakır, aynı yıldan itibaren Oda yönetimlerinde yer aldı.
2018 – 2022 döneminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Çakır ayrıca Oda’nın projeleri arasında yer alan Mersin Agropark’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ulusal Turunçgil Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine de devam etmektedir. Uzun yıllar Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olan Çakır, Eren Tarım Ürünleri San ve Tic. Ltd. Şti ile Situr A.Ş firmaları çatısı altında yaş meyve sebze ticareti ve ihracatıyla uğraşmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Çakır, İngilizce bilmektedir.
- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler