Gülcan Kış Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? CHP Mersin 2. Sıra Milletvekili Adayı Biyografisi…

Gülcan Kış Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? CHP Mersin 2. Sıra Milletvekili Adayı Biyografisi…
Yayınlama: 10.04.2023
Düzenleme: 11.11.2023 03:46

28’inci Dönem CHP Aday listelerini saat 16.00’da Yüksek Seçim Kurulu’na verdi. CHP, Mersin’de milletvekili adaylarını belirledi. 14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala siyasi partilerin milletvekili adayları da belli olmaya başladı.

CHP, milletvekili adaylarını açıklamaya başladı. Gülcan Kış da CHP listelerinde yer alan bir isim oldu. Gülcan Kış, Mersin 2. sıra milletvekili adayı olarak listede yer aldı. Kullanıcılar ise Gülcan Kış’ın hayatını ve siyasi kariyerini araştırmaya başladılar. Peki Gülcan Kış kimdir, kaç yaşında, nereli?

 

CHP,  Mersin’de uzun yıllar sonra bir kadın adayı seçilecek sırada gösterdi.  27. Dönem Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır, yeniden aday gösterildi.

 

  1. Sırada Ali Mahir Başarır,

 

  1. Sırada Gülcan Kış,

 

GÜLCAN KIŞ KİMDİR?

 

1972 Malatya doğdu. Mersin İş Dünyasının ünlü adı, İnşaat Mühendisi, başarılı iş insanı Gülcan Kış,  Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (GİŞKAD) Kurucu Üyesidir.

 

DERYA Grup Yönetim Kurulu Üyesi olan Kış, 1994-2001 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olaral görev yaptı.

 

Gülcan Kış, Mersin Yenişehir Belediye Meclisi üyeliğini 3 dönem boyunca üstlenmiştir. Daha sonra Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer döneminde de Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olmuştur. Gülcan Kış aynı zamanda Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili görevini de yerine getirmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi, ve Büyükşehir Başkan Vekili Gülcan Kış, 28. Dönem CHP’den Mersin Milletvekili 2. Sıra Adayı olarak gösterildi.

Gülcan Kış belediyedeki görevlerinin yanısıra aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’nda görev almıştır. Kış, kadınların sosyal hayata ve iş hayatında daha fazla dahil olabilmesi için çalışmalar yürütmüştür. Gülcan Kış, iş insanıdır.

 

Gülcan Kış, 28. dönem milletvekili seçimlerine katılabilmek için meclis üyeliği ve başkanvekilliği görevlerinden istifa etmiş ve adaylık başvurusunda bulunmuştur. CHP’nin açıklanan listesinde adı geçen Kış, Mersin 2. sıra milletvekili adayıdır.

 

  1. Sırada Mehmet Emin Ekmen (DEVA Partisi Kontenjanından)

  1. Talat Dinçer,

5.Hasan Ufuk Çakır,

6.Emre Yılmaz,

7.Nursen Yücesoy Temizkan,

8.Leyla Serin Kırık,

  1. Ahmet Yorgun

  1. Mehmet Gültekin Uğur

  1. Şerife Arıcı

  1. Güven Kocabıyık

  1. Neslihan Çelebi