Gözaltına Alınan HDP’li Meclis Üyeleri Serbest Bırakıldı

Gözaltına Alınan HDP’li Meclis Üyeleri Serbest Bırakıldı
Yayınlama: 30.07.2022

Mersin’de terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle 21 kişiyle birlikte gözaltına alınan 5 HDP’li belediye meclisi üyesi adliyeye sevk edildi.

Mersin’de gözaltına alınan HDP İl Eşbakanı Bedriye Kuş’un da aralarında olduğu meclis üyeleri serbest bırakılırken, tutuklanma talebiyle sevk edilen 11 kişiden 4’ü ise tutuklandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 28 Temmuz’da  “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alınan  Akdeniz Belediyesi Meclis üyeleri Bedriye Kuş, Nuran Arslan, Mehmet Bitkin, Ali Tanrıverdi ve Nevzat Baran’ın içinde olduğu 21 kişi Mersin Adliyesi’ne çıkarılarak, savcılıkça ifadeleri alındı. Savcı meclis üyeleri ile 5 kişiyi adli kontrol şartıyla bırakılmalarını, geriye kalan 11 kişiyi ise “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklama talebiyle Mersin Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Meclis üyeleri  şartsız tahliye edilirken 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. “Örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklanma talebiyle Mersin Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 11 kişiden 4’ü tutuklanırken 7 kişi serbest bırakıldı. Tutuklananlar Tarsus T Tipi Cezaevine gönderildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!