Mersin Haber

Gazeteci Hacer Foggo Toroslar’daki derin yoksulluğa dikkat çekti

Gazeteci Hacer Foggo Toroslar’daki derin yoksulluğa dikkat çekti
Yayınlama: 17.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

2003 yılından bu yana kent yoksulluğu üzerine çalışmalar yapan Gazeteci Hacer Foggo, çocuğuna beslenme dahi koyamayan, iftar masalarından ekmek toplayan kadınlar üzerinden Toroslar’daki derin yoksulluğa dikkat çekti.

 

 

Gazeteci Hacer Foggo, bir süredir Mersin’de seçim çalışmalarını izliyor. 2003 yılından bu yana kent yoksulluğu üzerine çalışmalar yapan Gazeteci Foggo, Toroslar ilçesindeki seçim gözlemlerini anlattı.

Gazeteci Foggo, Toroslar’da yaşanan derin yoksulluğu ve nedenlerine ilişkin şunları paylaştı: “Geçenlerde Toroslar’da iftar sofrasındaydım, iftar sofrasından kalkan bir anne masadaki ekmekleri yanında getirdiği bir poşete doldurdu. Belki de sahurda çocuklarının önüne koyacağı ekmeklerdi bunlar. Toroslar’da kadınların üretim yapacakları, çocuklarını bırakacakları bir kreş yok.

 

ÇOCUĞUNA BESLENME KOYMAYA GÜCÜ YETMİYOR

 

Toroslar’da konuştuğum bir anne çocuğunu kreşe bırakmak için başka bir ilçeye gittiğinden söz etti. Başka bir yaşlı kadın Toroslar’da bir bardak çay içecek, sohbet edecek yeşil alanlarının olmadığından söz etti. Başka bir kadın çocuğuna bazı sabahlar beslenme koyamadığından, gücünün yetmediğinde çocuğun tüm günü aç geçirdiğinden söz etti. Toroslar’ da kadınların yaşam alanları yok. Burada benim gözlemlediğim her ihtiyaçta insanlar başka ilçelere gitmek zorunda kalıyorlar.”

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.