Mersin Haber

Ersin Ramoğlu Vahap Seçer’e İftira Attı: Mahkeme Tazminata Mahkum Etti

Ersin Ramoğlu Vahap Seçer’e İftira Attı: Mahkeme Tazminata Mahkum Etti
Yayınlama: 09.11.2022
Düzenleme: 01.12.2023 19:46
A+
A-

İktidar yanlısı yazar Ersin Ramoğlu iftiradan tazminata mahkum oldu. CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise o parayı SMA’lı çocuklara bağışladı

Mersin Yaşam’ın haberine göre   Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e yönelik bir yazısında hakaret ve iftirada bulunan iktidar yanlısı Sabah gazetesinin yazarlarından Ersin Ramoğlu manevi tazminata mahkûm oldu. Vahap Seçer, yandaş yazarın ödediği tazminat tutarını SMA’lı çocuklar için açılan kampanyaya bağışladı.

Vahap Secer Sabah Gazetesi Ersin Ramoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Vahap Seçer

Sabah gazetesinin Akdeniz bölge ekindeki köşe yazılarında sürekli CHP’li belediye başkanlarına yönelik hakaret ve iftiralarda bulunan Ersin Ramoğlu, Başkan Seçer’i hedef aldığı asılsız bir yazı nedeniyle mahkûm oldu.

 

Ersin Ramoğlu, bir yazısında CHP’li belediyeleri terör örgütüyle ilişkili göstermek istedi ve hakaretlerde bulundu. Bunun üzerine Başkan Seçer, manevi tazminat istemiyle dava açtı. Davaya bakan Mersin Asliye Hukuk Mahkemesi, yazıdaki iftira ve hakaretler nedeniyle yandaş yazar Ersin Ramoğlu’nun Başkan  Seçer’e tazminat ödemesine hükmetti.

 

Mahkeme kararının ve Ersin Ramoğlu’nun tazminat mahkumiyetinin kesinleşmesinin ardından Seçer’in avukatları hükmolunan tazminat miktarını yandaş yazardan tahsil etti.

 

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de tazminat tutarını SMA hastası çocukların tedavisi açılan kampanyaya bağışladı.

 

Vahap Seçer, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Seçer, “Akıl almaz iftiralarla bizlere çamur atmayı alışkanlık haline getiren Sabah gazetesinin sözde yazarının ödediği tazminatı Mersin’deki SMA’lı çocuklarımızın tedavi masraflarına katkı sunmak amacıyla bağışladım” dedi.

Seçer, sosyal medya paylaşımında, tedavi olabilmeleri için bağış kampanyaları süren SMA’lı 4 çocuk adına açılan sosyal medya hesaplarını da etiketleyerek kampanyalar hakkında farkındalık oluşturmasına da katkı verdi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)