Eren Türker, Toroslar Belediye Başkanlığı’na Talip Oldu

Eren Türker, Toroslar Belediye Başkanlığı’na Talip Oldu
Yayınlama: 09.01.2024
Düzenleme: 09.01.2024 17:42

31 Mart 2024 yerel seçimlerine giderken Mersin’de geniş bir kitleye sahip olan Eren Türker’den beklenen açıklama geldi. Toroslar Belediyesi eşbaşkanlığı için ilk adımı attı.

Eren Türker, DEM Parti’den Toroslar Belediye eşbaşkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı. DEM Parti’nin Toroslar’da sesi olmak İçin kolları sıvayan Eren Türker yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Gizli özne ya da sözde özne olmaktan çıkıp, kendi cümlelerimizi kurmaya geliyoruz.

Gelin, tertemiz bir sayfada gönüllerimizi ve güçlerimizi birleştirerek kendi hikayemizi kendimiz yazalım ve kendi hayatlarımızın belirleyicileri olalım.

Eren Türker, Toroslar Belediye Başkanlığı’na Talip Oldu Mersin Haber

Bu kent, bu yaşam, bu dünya hepimize aitse, söz sahibi de hepimiz olalım. Demokrasiyi bir ütopya olmaktan çıkaralım ve hayalini kurduğumuz geleceği birlikte inşa ederek gerçeğe dönüştürelim.

Kent uzlaşısı temelinde, kalplerimizi, hayallerimizi, hedeflerimizi ve bugüne kadar kutuplaştırılmaktan başka hiçbir amaç için kullanılmamış olan farklılıklarımızı birleştirelim ve uzlaştıralım.

Her an her şeyin gelişerek değiştiği ve dönüştüğü bu çağda hiçbir ilerleme kaydetmeden yerinde saymak sadece zamanın ruhundan dışlanmamıza neden olmakla kalmaz, hak ettiğimiz bütün yeniliklerden de mahrum bırakır. Mersin gibi çok kültürlü bir şehirde Toroslar gibi tarihsel bir zenginliği taçlandırmak için değişim artık kaçınılmazdır.

Hak ettiğimiz yaşamı bize kimse vermeyecek, onu kendimiz kuracağız. Yerinden yönetim ve doğrudan demokrasi ile her bir vatandaşımızın sesi ve hakları üzerine kurulacak bu birliktelik bizi umut ve yaşam dolu yarınlara taşıyacaktır.

Yaşam alanımızı yaşanmaya değer bir yer haline getirmek bizim elimizde. Kendi hayatında ve geleceğinde söz hakkı sahibi olmak isteyen herkesi bu ortak yaşam yolculuğuna davet etmekten onur duyuyoruz.

‘Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz’ şiarıyla, yeni bir yaşamı hep birlikte inşa etmek için Toroslar Belediye Başkanı aday adaylığına başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Gücümüzün kaynağı olan siz değerli halkımızın desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.