Perşembe, Eylül 28, 2023

Emeklilere Müjde! Kademeli Zam Formülü Geliyor: İşte Emekli Maaşında Son Rakamlar..

Emekli maaşları hakkında açıklamalar peş peşe geliyor. Temmuz ayında emeklilere yapılacak zam oranları için gözler TÜİK’e çevrildi. Haziran ayı enflasyon rakamlarının belirlenmesi ile birlikte zam oranları da netlik kazanacak. Emekli maaşlarına %30 ile %50 arasında zam yapılması bekleniyor. 

En düşük emekli maaşı 7.500 liraya yükseltilmişti. En düşük emekli maaşının artırılması ile oluşan beklenti ‘Temmuzda 7500 lira alan emekliye zam var mı?’ sorusunu gündeme getirirken zam formülleri de tek tek ortaya çıkmaya başladı.

Türkiye seçim hazırlıklarına devam ederken emekliler için peş peşe gelen zam haberleri de vatandaşın yüzünü güldürüyor. Yapılan son açıklama kapsamında emeklilere kademeli zam yapılacağı belirtildi. %30 ile 50 arasında zam yapılacak. İşte emekli zammı hakkındaki gelişmeler…

Geçtiğimiz aylarda 5.500 TL olan en düşük emekli maaşı 7.500 liraya yükseltilmişti. Milyonlarca emeklinin maaşı Temmuz ayında oluşacak 6 aylık enflasyon oranında artacak. Ayrıca emeklilere refah payı da verilecek.

EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM MÜJDESİ

Emekli olan vatandaşların maaşlarına yıl içerisinde iki kez zam yapılmaktadır. Ocak ayında yapılan zamların ardından gözler Temmuz ayındaki zam tutarlarına çevrildi. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri kapsamında zam oranları da netlik kazanacak. Ancak emekli maaşlarına Bu yıl kademeli bir formül uygulanacağı belirtildi. Formülün uygulanması durumunda emekli maaşlarına en fazla %50 oranında zam yapılacak aktarıldı.

KADEMELİ FORMÜL NEDİR, NASIL UYGULANACAK?

Hükümetin emekli maaşlarına yapılacak zam oranları merak edilirken gündemde yer alan kademeli zam formülü de araştırılmaya devam ediyor. En düşük emekli maaşının 7500 TL’ye yükselmesi beklenirken en yüksek ve en düşük emekli maaş arasındaki makas oranının daraltıldığı belirtildi. Bu daralmanın açılması amacıyla da kademeli zam formülü uygulanacağı aktarıldı.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler