Mersin Haber

Dünya Bocce Şampiyonası Toroslar’da Devam Ediyor

Paylaş

Bocce sporunun Türkiye'deki merkezi haline gelen Mersin'in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, 37 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 400 sporcunun katıldığı şampiyonaya ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Toroslarımızda rekor bir katılımla Dünya Bocce Şampiyonası düzenliyoruz. Ülkeleri birleştiren böyle güzel bir şampiyona Mersinimize, Toroslarımıza çok yakıştı. Daha nice dünya şampiyonalarına talip olmaya devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesinin işbirliğinde düzenlenen şampiyonada mücadele eden ülkelerin federasyon yetkilileri ve antrenörleri de Mersin’de bocce dalında dünyanın en büyük spor organizasyonuna şahitlik ettiklerini söylediler.

 

Toroslar Belediyesinin Milli Takım Oyuncusu Mehmet Can Yakın’dan Büyük Başarı

Toroslar Belediyesinin Bocce Milli Takım Oyuncusu Mehmet Can Yakın, volo basamak disiplininde çeyrek finale yükseldi. Milli sporcu Yakın, rölede birlikte mücadele ettiği milli sporcu Burak Altay ile birlikte adını son 8’e yazdırırken, madalya müsabakasında Hırvatistan ile karşılaşacak.

Milli sporcu Mehmet Can Yakın, desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek; “Dünya Şampiyonası’nda volo ve röle branşında yarışıyorum. Çeyrek finaldeyiz. 2019’daki dünya şampiyonasında büyük başarılar elde ettik. Buradan da aynı başarılarla çıkacağımıza inanıyoruz. Dünyada ilk kez hem raffa hem de volo branşının şampiyonası Toroslar’da yapılıyor. Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mutlu Türkmen’e de teşekkür ediyorum. İnşallah bol altınlı ve madalyalı bir şampiyona olacak” dedi.

Toroslar Belediyesi ve Milli Takım Antrenörü Kutlay; “İnşallah Ülkemize Yeni Madalyalar Kazandıracağız”

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve Toroslar Belediyesi Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Niyazi Kutlay da boccede büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek; “Toroslar Belediyesi Spor Kulübümüzde oynayan iki sporcumuz Mehmet Can Yakın ve Emre Mecit, şampiyonada ülkemizi, Mersinimizi temsil ettiler. Bu bizim için onur vericidir. Organizasyonda emeği geçen Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a, Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mutlu Türkmen’e teşekkür ediyorum. Cuma günü bir madalya maçımız daha var. Heyecanlıyız. İnşallah ülkemize yeni madalyalar kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Bocce Milli Takım Sporcuları; “Büyük Bir Organizasyonda Yarışmanın Gururunu Yaşıyoruz”

 

Türkiye Bocce Milli Takım Oyuncusu Mehmet Karataş ise dünyanın en iyi sporcularının Mersin’de buluştuğuna dikkat çekerek; “Yaklaşık 22 yıldır bocce sporuyla ilgileniyorum. Beden eğitimi öğretmeniyim. Bu organizasyonda çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Ben de bocce volo disiplininde oynuyorum. Hedefim madalya kazanmak. Tesisimiz çok güzel. Bu güzel imkanları sunan Belediye Başkanı Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mutlu Türkmen’e teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Mersin’de rekor bir katılımla şampiyona gerçekleşiyor” diyen milli takım oyuncusu Cem Şimşek ise; “Erzurumluyum. Gazi Üniversitesi Beden Eğitim Öğretmenliğinde okuyorum. Yaklaşık 12 yıldır bocce sporuyla ilgileniyorum. Avrupa ve balkan derecelerim var. Dünya şampiyonasına ilk defa katılıyorum. Bu kadar fazla ülkenin bir araya gelmesi çok heyecanlı. Rekor bir katılım var. Federasyon Başkanımızın ve belediye başkanımızın büyük emekleri var bu organizasyonda. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hayalim buradan dünya şampiyonu olarak çıkmak” şeklinde konuştu.

Milli takım oyuncusu Erdal Kantemir de şampiyonaya Kırıkkale’den katıldığını ifade ederek; “Raffa çift erkekler branşında yarışıyorum. Hedefim, buradan bayrağımız göndere çektirmek” dedi.

Milli takım oyuncusu Eda Sayak ise çocukluk hayali olan dünya şampiyonluğunu elde etmek için mücadele verdiğini belirterek; “Şampiyonaya Bingöl’den katılıyorum. Hayalim dünya şampiyonu olmak. Takım arkadaşımla inşallah bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Yılmaz; “Tüm Sporculara Başarılar Diledi”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da tüm sporculara başarılar dileyerek; “Sporcularımızın ve şehrimize gelen misafirlerimizin en güzel duygularla ayrılması bizim için çok önemli ve kıymetli. Bu organizasyonu da başarıyla tamamlayacağız inşallah. Hem Toroslarımızdan şampiyon sporcular çıkaracağız hem de bu sayede kıtalar arası dostluk ilişkileri kurmaya devam edeceğiz. Bu şampiyona ile birlikte Toroslarımızdan, Mersinimizden tek bir çocuğumuzun ufkunu açtıysak, spora yönlendirebildiysek ve ilgisini çekebildiysek ne mutlu bize. Ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcularımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

mersinodak

Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber

Yeni Haberler

Aladağ Mahallesi’nden, Başkan Yılmaz Ve Ekibine Teşekkür

Mersin'in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ilçenin tüm mahallelerine yönelik gerçekleştirdiği farklı hizmetlerle mahalle sakinleri ve muhtarların… Daha Fazla Oku

9 Aralık 2022

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çocuklara Kuruyemiş Dağıtımına Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılında başlattığı ‘Süt Senin Gurur Mersin’in’ projesini bir adım daha öteye taşıyarak anaokulu ve ilkokul çocuklarına… Daha Fazla Oku

9 Aralık 2022

Çocukların Öfkesi- Psikolog Zelal Gök Yazdı

Herkese merhabalar… Bu yazımda sizlere çocukların öfke nedenlerinden ve öfke durumunu önlemek için neler yapılabilir sorularına yanıtlar vermeye çalışacağım. Öfkenin… Daha Fazla Oku

9 Aralık 2022

Mersin’de Çay Saatinde Tenis Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Mersin Yenişehir Belediyesi,“Çay saatinde tenis öğrenmeye ne dersiniz” sloganıyla kadınlara özel ücretsiz tenis kursu verecek. Yenişehir Belediyesi Ata Tenis Spor… Daha Fazla Oku

9 Aralık 2022

Mersin Yenişehir'de Elektrik Kesintisi: 11-13 Aralık'ta 8 Saat Elektrik Verilmeyecek

Mersin’in Yenişehir ilçesinde önümüzdeki günlerde planlı elektrik kesintisinin yaşanması bekleniyor. Yenişehir’in birçok mahallesinde yaşanacak elektrik kesintisinin 8  saat sürmesi planlanıyor.… Daha Fazla Oku

8 Aralık 2022

Mersin Anamur'da Köylüler ÇED Toplantısına İzin Vermedi

Anamur’da köylülerin direnişi sonuç verdi. İlçede yapılmak istene ÇED toplantısı köylülerin direnişi sayesinde yapılmadı. Mersin’in Anamur ilçesine bağlı Korucuk, Emirşah… Daha Fazla Oku

8 Aralık 2022