Dilan Bayram, DEM Parti’den Mezitli Belediye Meclis Üyeliğine Aday Adayı Oldu

Dilan Bayram, kadınların siyasetteki temsiliyetinin güçlenmesine katkıda bulunmak için DEM Parti Mezitli Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığına başvurdu

Dilan Bayram, DEM Parti’den Mezitli Belediye Meclis Üyeliğine Aday Adayı Oldu
Yayınlama: 19.12.2023
Düzenleme: 20.12.2023 01:15

Kadın temsiliyetinde öncü olan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), yerel yönetimlerde söz sahibi olmak isteyen kadınların başvurularını almaya devam ediyor. Dilan Bayram, kadınların siyasetteki temsiliyetinin güçlenmesine katkıda bulunmak için DEM Parti Mezitli Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığına başvurdu.

Uzun yıllardır Mersin’in Mezitli ilçesinde yaşayan Dilan Bayram, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mezitli Belediye Meclis Üyeliği Aday Adayı başvurusunu gerçekleştirdi. DEM Parti’nin ‘’Gelin, Kentimizi de Kendimizi de biz yönetelim’’ çağrısıyla başvuru yaptığını dile getiren Dilan Bayram, Meclis üyeliğine kadınların ve gençlerin sesi olmak istediğini belirtti.

DAHA FAZLA KADIN, DAHAFAZLA GENÇ

Mezitli Belediyesi Meclis üyesi aday adayı Dilan Bayram yaptığı açıklamasında meclis üyeliği görevinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi: ‘’Bir Meclis Üyesi şehrin önceliklerini, ihtiyaçlarını, sosyal yapısını iyi bilmesi gerekir. Meclis Üyeliği unvan sahibi olmak için değil; şehrin doğru şekilde yönetilmesi, kaynaklarının doğru şekilde kullanılması yönünde aksiyon alabilme yeteneğine sahip kişilerden oluşması gerekir. Özellikle yeni dönemde daha fazla kadın ve genç kuşağın ağırlıkta olduğu belediye meclislerinin kente daha faydalı işler yapacağına inanarak ben de bu sorumluluğu hissederek başvurumu yaptım’’ ifadelerini kullandı.

SON SÖZÜ KADINLAR SÖYLESİN 

Kadınların meclis toplantılarında oturup el kaldıran değil, eşit temsiliyet için mücadele eden, belediye meclis üyelerine ihtiyaç duyduğunu belirten Dilan Bayram: ‘’Kadınlar olarak siyasette katılımcılığımızı artırarak yerellerde son sözü bizler söyleyelim. Gelin, kadın temsiliyetinde öncü olan DEM Parti’de hep birlikte omuz omuza mücadele edelim. Birlikte yönetmek için tüm kadınlar DEM Parti Mersin İl Binamıza Eş Başkanlık ve Meclis Üyeliklerine aday adaylık başvurusunda bulunmaları için bekliyoruz. Başvurular için son tarih 25 Aralık” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.