Mersin Haber

DEVA Partisi Mut Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Kovan Kimdir?

DEVA Partisi Mut Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Kovan Kimdir?
Yayınlama: 04.02.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

Demokrasi ve Atılım Partisi, 31 Mart 2024 tarihlerinde yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı. DEVA Partisi Lideri Ali Babacan liderliğinde ilerleyen, DEVA Partisi’nin Mersin’de seçime gireceği ilk belediye başkan adayı olan Fatma Çelik Kovan Mut’ta kadın aday olarak halkın gönlünde taht kurarak farklılık yaratan çalışmaları ile Mut İlçe Belediyesi’ni kazanabilecek güçlü adaylar arasında yer almaya başladı. Bizlerde Mersin Odak Haber DEVA Partisi Mut Belediye Başkanı Fatma Çelik Kovan’ı araştırıp hakkında gereken bilgilere ulaştık.

FATMA ÇELİK KOVAN KİMDİR

1988 yılında Mut’ta doğdu. Anne-babası Mut’lu olan Fatma Çelik Kovan’ın baba tarafı Ballı ve Yapıntı köyünden, anne tarafı ise Esençay ve Topluca köyünden. İlköğretim hayatına Mut’ta başlayan, ancak ailevi sebeplerle İstanbul’a taşınmaları sebebiyle eğitim hayatına İstanbul’da devam eden Kovan, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur.

Çalışma hayatına Üniversitede okurken çeşitli reklam ajanslarında çalışarak başlayan Kovan, mezuniyetinin ardından dijital oyun sektöründe çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında yüksek lisans eğitimi için Rusya’ya giden Kovan, Finans Üzerine Enformasyon Teknolojileri Bölümüne girmiştir. Eğitimini başarıyla tamamlayarak ülkesine dönen ve hizmet sektöründe bir firmada İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Kovan, şirketlerin geleneksel yönetim modelinden dijital yönetim modeline geçmesi konusunda uzmandır. Teknoloji sektörüne duyduğu büyük ilgi ile kendisini bu alanda geliştirmiş, bilgiyle donatmış, deneyim kazanmış ve girişimcilik ve inovasyon üzerine çeşitli etkinliklerde somut başarılar kazanmıştır.

2016 yılında eşi ile birlikte teknoloji (Bulut bilişim, Siber Güvenlik ve internet hizmetleri) alanında faaliyet gösteren şirketlerini kurmuş, kurumsal ve güçlü firmaların yüzyılın yeni yüzü teknolojiye uyum sağlamalarını ve dönüşümleri konusunda hizmet ve eğitim vermektedir.  Pek çok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak yer alan ve toplumun faydasına çalışmayı yaşamının bir parçası olarak gören Kovan, yaptıklarının/yapacaklarının daha büyük kitlelere ulaşması hedefiyle 2021 yılında Deva Partisi’nde aktif siyasete katılmıştır.

Mersin Güç Birliği Kalkınma ve Gelecek Derneği (MEGEP) Yönetim kurulu üyesi olan Fatma Çelik Kovan, Youtube yayını yapan 3S Medya’da siyaset programları sunmuş, pek çok önemli iş insanı ve siyasetçiyi ekrana taşımıştır. İngilizce ve Rusça bilen Kovan evli ve 2 kız çocuk annesidir.

32Eaa7Ba 95D7 48C0 Bb1A C7028131Cd4A Deva Partisi Mut, Fatma Çelik Kovan, Mersin Fatma Çelik Kovan, Mut Fatma Çelik Kovan

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.