Mersin Haber

DEVA Partisi, Mersin’de İlk Belediye Başkan Adayını Açıkladı

DEVA Partisi, Mersin’de İlk Belediye Başkan Adayını Açıkladı
Yayınlama: 03.12.2023
Düzenleme: 04.12.2023 10:23
A+
A-

Demokrasi ve Atılım Partisi, 31 Mart 2024 tarihlerinde yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı. DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, 51 belediye başkan adaylarını, Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında açıkladı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşen ‘’İlk Grup Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’’ etkinliğinde belirlenen isimler tanıtıldı. DEVA Partisi’nin Mersin’de seçime gireceği ilk belediye başkan adayı da bu toplantıda tanıtıldı.

DEVA Partisi’nin Mersin’de seçime gireceği ilk belediye başkan adayı Fatma Çelik Kovan oldu. Mut Belediye Başkan adaylığı için ismi açıklanan Fatma Çelik Kovan, partililere tanıtıldı ve hatıra fotoğrafı çekildi. DEVA Partisi Mut Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Kovan, Genel Başkan Ali Babacan ile selamlaşıp hatıra fotoğrafı çekti. Gerçekleşen Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısına katılan Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen,DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Taner Işıkbay ve Mut ilçe başkanı da hatıra fotoğrafı çekildi.

DEVA Partisi’nin belediye başkan adaylarını tanıttığı toplantıyla beraber muhalefet cephesinin yerel seçimlere ittifak ile girmeyeceği netleşmeye başlıyor. Mersin’de 31 Mart 2024 seçimleri sonucu bu haliyle kamuoyunun ilgisini çekmeye başlıyor.

FATMA ÇELİK KOVAN KİMDİR

Fatma Çelik Kovan, 1988 yılında Mut’ta doğdu. İlköğretim hayatına Mut’ta başladı ve birinci sınıfı bitirdikten sonra İstanbul’a taşındı. Eğitim hayatına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü’ne girdi. Öğrencilik yıllarında çeşitli reklam ajanslarında çalıştı.

Sayısız kuruluşlarla gönüllü çalışmalar yaptı, gençler ve inovasyon üzerine çalışmalar yürüttü. KAGİDER’in (Kadın Girişimciler Derneği) GENÇ KAGİDER projesinde yönetim kurulunda yer aldı. Tübitak ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) işbirliği ile düzenlenen “Eğitim hayatında girişimciliğin yaygınlaştırılması” amacıyla düzenlenen Girişimcilik çalıştayına katkı sağladı.

Mezuniyetinin ardından “GameX Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’”nı düzenleyen organizasyonda koordinatörlük ve Sosyal Medya Yöneticiliği yaptı. Aynı organizasyon şirketinin dijital medya haberlerinin yöneticiliğini de yaptı. Buradaki çalışma hayatını bırakarak Rusya’ya yüksek lisans eğitimi almak için gitti. Güney Rusya’da “Finans üzerine Enformasyon Teknolojileri” bölümüne girdi. Hizmet sektöründeki bir firmada İş Geliştirme Uzmanı olarak çalıştı.

2016 yılında eşi ile telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren şirketlerini kurdular. 2021 yılında Deva Partisi’nde aktif siyasete katıldı. Akabinde Youtube üzerinden siyaset programları sundu. Mersin Güç Birliği Kalkınma ve Gelecek Derneği (MEGEP) Yönetim kurulunda yer almakta. Evli ve 2 kız çocuk annesi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!