Mersin Haber

“Deprem” Akdeniz Belediye Meclisi’ni sarstı, kavga çıktı

“Deprem” Akdeniz Belediye Meclisi’ni sarstı, kavga çıktı
Yayınlama: 10.03.2023

Akdeniz Belediye Meclis toplantısında 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etki yaratan deprem üzerine konuşmaların yapıldığı esnada AKP’li Meclis üyeleri HDP’li üyelerinin üzerine yürüdü. İstenmeyen görüntülerin yaşandığı Meclis’te kavgayı zabıta ekipleri ayırdı, oturum öğleden sonraya ertelendi.

 

Akdeniz Belediyesi Meclisi Mart Ayı 2. Birleşiminde deprem üzerine konuşmaların yapıldığı esnada sesler yükseldi, AKP’li Meclis üyeleri ile HDP’li meclis üyeleri arasında kavga çıktı.

Hükümetin, depreme müdahale ve yardımların bölgeye ulaştırılmasında sınıfta kaldığını söyleyen HDP’li üyelerin eleştirilerinin ardından AKP’li meclis üyesi Aydın Eğin, hükümetin depremin ilk anından itibaren depremzedelerin yanında olduğunu savundu ve kentsel dönüşüm konusunda da öncü rol üstelendiklerini ifade etti. Seslerin yükseldiği bölümde Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da tartışmalara katıldı ve AKP’li meclis üyeleri HDP’li meclis üyelerinin üzerine yürüdü. Yaşanan kavgayı zabıta ekipleri ayırdı.

Meclis oturumu, öğleden sonraya bırakıldı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)