Mersin Haber

DEM’li Arslan, İstiklal Marşı sorusuna yanıt verdi: Algı yaratıldı

DEM’li Arslan, İstiklal Marşı sorusuna yanıt verdi: Algı yaratıldı
Yayınlama: 28.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Akdeniz Belediyesi Eş Başkan adayı Nuriye Arslan, Kanal 33 ekranlarında katıldığı TV programında Gazeteci Kerem Türk’ün “İstiklal Marşı” sorusuna yanıt verdi. Arslan, konuşmaların cımbızlandığını belirterek, “Ortak vatanımızın değer yargılarına asla saygısızlık yapmayız. Ne yazık ki Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, kendi kirliliklerini ‘vatan, bayrak, millet’ söylemleri arkasında gizleyerek sürdürüyor” dedi.

Akdeniz Belediyesi Eş Başkan adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, Kanal 33 ekranlarında Gazeteci Kerem Türk ve Deniz Tuncay Akkapılı’nın sunduğu Seçim2024 programının konuğu oldu. Eş Başkan adayları seçim gündemine dair gazetecilerin sorularını yanıtladı, projelerini aktardı. Gazeteci Kerem Türk’ün İstiklal Marşı üzerinden Eş Başkan adayı Nuriye Arslan’a yönelik yaratılan algı sorusuna Arslan, net bir şekilde cevap verdi. Arslan, “Ortak vatanımızın değer yargılarına asla ve asla öyle bir saygısızlık yapmayız” dedi.

Görüntülerin tamamen algı yaratılmak üzere kırpılıp servis edildiğine dikkat çeken Arslan, “Sadece İstiklal Marşı cümlesini cımbızlayıp algı yarattılar. Kesinlikle şunu herkes net bilsin. Biz DEM Parti olarak geçmişimizden bugüne kadar hiçbir ulusun değer yargılarına karşı saygısızlık yapmadık, yapmayız da. Hele ki ortak vatanımızın değer yargılarına asla ve asla öyle bir saygısızlık yapmayız. Ne yazık ki belediye başkanı kendisini, kendi kirliliklerini ‘vatan, bayrak, millet’ söylemleri arkasında gizliyor. En basiti, kendisi Yenişehir ilçesinde oturuyor. Yenişehir’de oturmasına rağmen genel seçimlerden sonra kaydını Akdeniz’de Dikilitaş Mahallesi’ne taşımış. 28 kişiyle aynı adreste görünüyor. En önemlisi bu aslında. Kaydını taşıdığı eve Türk bayrağı asıyor. Yani yaptığı bu hukuksuzluğu, bayrağın arkasına gizleyerek yapıyor. Aslında bayrağa da İstiklal Marşı’na da yapılabilecek en büyük hakaret budur” diye konuştu

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.