Mersin Haber

DEM Parti’nin Mersin’de yol haritası ne olacak?

DEM Parti’nin Mersin’de yol haritası ne olacak?
Yayınlama: 08.02.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

Seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanan DEM Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde eş başkan adaylarını gösterip göstermeyeceği merak ediliyor. DEM PARTİ stratejik yol haritasının ne olacağı  Mersin ve ulusal boyutta aylardır tartışması konusu oldu.

DEM Parti Akdeniz İlçesi’nde Adaylar Tamam

DEM Parti seçimlerde ilk kez uyguladığı ön seçim sonucu Akdeniz İlçe Belediye Başkan adayları belli oldu. Akdeniz’de çekişmeli geçen bir ön seçimin sonucunda Avukat Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan seçimde tercih edilen isimler oldu.

DEM Parti’nin Mersin Yol Haritası 

Mersin’de kapsamlı çalışmalar yürüten bileşenler ve CHP ile kent uzlaşı konusunda yerelde nasıl bir strateji ile hareket edileceği konusunda fikir alışverişlerinde bulunan DEM PARTİ, henüz Akdeniz dışında yol haritasını açıklamadı.  Aday belirlemede  finale doğru gidilirken henüz isimlerin belirlenmemiş olması rakip adaylarının çalışmalarında büyük bir mesafe kat etmesine neden oldu. Adaylıkların geç açıklanması tüm Mersin kamuoyunun ortak fikri  olarak ön plana çıkıyor.

DEM Parti eş genel başkanı Tuncer Bakırhan’ın 10 Şubat’ta Akdeniz İlçesi’nde yapılacak halk buluşmasında özellikle Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde kararı açıklayıp DEM Parti’nin Mersin stratejisi’nin ortaya çıkması bekleniyor.

Mersin’de görüştüğümüz DEM Partililer, tüm çalışmaların tamamlanıp genel merkeze iletildiğini aktardı. Mersin’de yerel bir ittifak hazırlığı var aynı zamanda 13 ilçede de başkan  adayları çıkarma alternatif olarak duruyor. Mersin’in her yerinde siyaset yapıp kazanım elde etmeyi amaçlayan DEM PARTİ, stratejilerini yakın zamanda tüm Mersin kamuoyuna açıklayacak. Dem Partililer ortaya koyulan ilkeli siyaset tarzının sonuçlarını hep birlikte göreceklerini dile getirdiler.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.