DEM Parti’den Mersin’de İttifak Çağrısı!

DEM Parti’den Mersin’de İttifak Çağrısı!
Yayınlama: 07.01.2024

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, partilerin 31 Mart yerel seçimleri hazırlıklarını sürdüğü bu süreçte önemli açıklamalar yaptı. Mersin’de adaylarını belirlerken kent uzlaşısını esas alacaklarını ifade eden Milletvekili Bozan, kendileriyle iş birliğine girmeyi düşünen partilere de çağrı yaptı.

Türkiye 31 Mart 2024 yerel seçimlerine gidiyor. Kritik seçim bölgelerinin olduğu Mersin’de muhalefetin yapacağı olası ittifaklar merak ediliyor. DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yürüttükleri parti politikalarına ilişkin açıklama yaptı. Sahadan edindikleri gözlem ve anket sonuçlarına işaret eden Milletvekili Bozan, “Mersin’de zaman bizden yana” dedi.

 

“İLKELER ÇERÇEVESİNDE İŞ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

 

Mersin’de 8 aydır sahada halkla iç içe olduklarını söyleyen DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, 31 Mart yerel seçimlerine giderken hem anket firmalarının araştırmaları hem de sahadan gözlemlerini aktardı. Milletvekili Bozan, “Akdeniz, Toroslar ve Tarsus ilçelerini kendi öz gücümüzle kazanıyoruz. Bunun yanı sıra Mezitli, Yenişehir, Silifke ve Büyükşehir’de DEM Parti’nin içerisinde olmadığı hiçbir hesabın tutmadığını açıkça gördük. Bizler DEM Parti olarak, kent uzlaşısı kapsamında bu kentte yaşayan, siyaset yapan, kenti yönetmek isteyen bütün kesimlerle, siyasi partilerle demokrasi, özgürlük ve barış ilkeleri çerçevesinde bir araya gelmekten çekinmiyoruz” dedi.

 

 

“KENT UZLAŞISINA KAPALI OLAN HİÇBİR PARTİ KAPIMIZI ÇALMASIN”

 

DEM Parti olarak Mersin’i yönetmeye talip olduklarını vurgulayan Bozan, “Mersin’i kent uzlaşısı kapsamında bu kentte yaşayan tüm dinamiklerle birlikte yönetmek istiyoruz. Bu kenti bizimle yönetmek isteyen bütün siyasi çevrelere açık çağrımızdır: Kent uzlaşısına, halkın demokratik taleplerine kapalı olan hiçbir parti kapımızı çalmasın. Mersin’de zaman bizden yana. Mersin’de halk, DEM Partisi’nden yana” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.