DEM Parti’den Kadınlara Çağrı: ‘’Aday Adayı Olmaya Bekliyoruz”

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nde (DEM Parti), 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel yönetimler seçimleri için aday adaylık başvuru süreçleri devam ediyor.

DEM Parti’den Kadınlara Çağrı: ‘’Aday Adayı Olmaya Bekliyoruz”
Yayınlama: 19.12.2023
Düzenleme: 19.12.2023 13:18

Özgür ve eşit bir gelecek için kadınların yerel siyasette öncü misyonu üstlenmesi gerektiği vurgusu yapan DEM Parti Mersin İl Seçim Komisyonu üyesi Besime Yağ Demir, Eş Başkanlık ve Meclis üyelikleri için kadınlara aday adaylığı başvurusunda bulunmaları çağrısı yaptı.  25 Aralık tarihinde sonlanacak süreç öncesinde Demir, “‘Özgür kentler’ için tüm kadınları DEM Parti’de aday adayı olmaya bekliyoruz” dedi.

Kadın temsiliyetinde ülkede öncü olma misyonunu sürdüren Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nde (DEM Parti), 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel yönetimler seçimleri için aday adaylık başvuru süreçleri devam ediyor. 25 Aralık tarihinde tamamlanacak olan başvurular öncesinde DEM Parti Mersin İl Seçim Komisyonu üyesi Besime Yağ Demir, tüm kadınlara Eş Başkanlık ve Meclis üyeliklerine başvuruda bulunmaları çağrısı yaptı.  Demir, “Katılımcılığımızı daha da artırarak yerellerde son sözü biz kadınlar söyleyelim” dedi.

 

“ADAY ADAYLIK BAŞVURULARI İÇİN KADINLARI İL BİNAMIZA BEKLİYORUZ”

Yaşamın olduğu gibi siyasetin temel kurucu unsurlarından birinin de kadınlar olduğunu söyleyen DEM Parti Mersin İl Seçim Komisyonu Üyesi Besime Yağ Demir, yerel seçim sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

 

“Yerel seçim sürecine girerken iktidarın kasın düşmanı politikaları Meclisten sokaklara, fabrikadan okullara her alanda kendini gösteriyor. Biz kadınlar, tüm bu baskılara karşı her alanda eşitlik, özgürlük ve adalet taleplerimizi haykırmaya devam edeceğiz. Mücadelenin en önemli ayaklarından biri de kadınların siyasete güçlü katılımı ile mümkündür. Katılımcılığımızı artırarak yerellerde son sözü biz kadınlar söyleyelim. Gelin, kadın temsiliyetinde öncü olan partimiz, DEM Parti’de hep birlikte omuz omuza özgür kentler için mücadele edelim. Birlikte yönetmek ve özgür yaşamı inşa etmek için tüm kadınlar DEM Parti Mersin İl Binamıza Eş Başkanlık ve Meclis Üyeliklerine aday adaylık başvurusunda bulunmaları için bekliyoruz. Başvurular için son tarih 25Aralık”.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.